Через 50 років Україна може перетворитися на тропічну країну

Поділитися
Через 50 років Україна може перетворитися на тропічну країну © dreamwidth.org
Метеорологи прогнозують, що в Україні через кілька десятків років зміниться клімат, і сніг взимку буде рідкістю, а також не виключають, що з'явиться можливість у північних регіонах висаджувати теплолюбиві культури.

Через 50 років Україна може перетворитися на тропічну країну, вважає директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда. "Тенденція потепління зберігається. Якщо протягом найближчих 50 років воно буде йти нинішніми темпами, територія України може перетворитися на тропічну країну. Звичайно, наші галузі економіки, у першу чергу сільське господарство, енергетика і транспорт, повинні адаптуватися до цих змін. Тому якщо не почати цей процес сьогодні, то через п'ятдесят років ми можемо зіткнутися з величезними проблемами", - заявив Кульбіда.

За його словами, за останні 20-25 років середня річна температура в Україні істотно зросла приблизно на 2 градуси влітку і взимку, у перехідні сезони ця тенденція виражена менше. "Інша справа, наскільки потепління буде тривалим", - зазначив синоптик.

За оцінкою міжурядової групи експертів зі зміни клімату, яка працює при ООН, у найближчі 50-100 років припинення процесів глобального потепління очікувати не слід, заявив Кульбіда. "Щоправда, наслідки цього різні вчені оцінюють по-різному. Наприклад, є думка, що глобальне потепління призводить до танення льодовиків, що призводить до охолодження води Світового океану, а це вже викликає подальше похолодання", - додав він.

На питання, чого можна очікувати жителям України від процесів глобального потепління найближчим часом, Кульбіда зазначив, що "через 20-30 років у нас лише зрідка може випадати сніг".

Він також зазначив, що у передмістях Києва, ймовірно, незабаром можна буде висаджувати садові культури, які зараз ростуть на півночі Миколаївської та Кіровоградської областей. "40 років тому у нас в Україні у північних регіонах не можна було отримати, наприклад, нормальної якості зерно кукурудзи... через нестачу тепла. Сьогодні на всій території України, включаючи крайні північні точки, можна вирощувати кукурудзу на зерно як насіннєвий матеріал. Це говорить про те, що у нас забезпеченість теплом зростає. Крім того, культивування рису однозначно буде просуватися далі на північ. В Україні збір цієї культури буде зростати з кожним роком. Якщо ж ви сподіваєтеся, що у нас будуть рости банани - то це питання далекого майбутнього", - сказав Кульбіда.

Також він також вважає, що заморозки у квітні і травні нікуди не зникнуть. "Середня температура у травні за останні 25 років ніяк не змінилася. Це говорить про те, що атмосферні процеси, які розвиваються в кінці весни, за останні 30-40 років залишилися ті самі. Щороку у нас в травні спостерігаються досить сильні морози в тих чи інших регіонах. Тому поки нікуди від цього не подітися", - заявив він.

За його словами, глобальне потепління також не стане причиною затоплення великих просторів водами Світового океану і Україні це не загрожує. "У найближчі 50 років можливий підйом рівня моря десь до 50-60 см. Для територій низинних, які розташовані поруч із морем, або острівних держав це дійсно є загроою. Для України це не буде характерним. Цей процес надзвичайно повільний і майже непомітний", - зазначив він.

-Вчені переоцінили масштаби глобального потепління - катастрофа "не за горами"

На питання, чи варто чекати весняного паводку в Україні у нинішньому році, він зазначив, що "ми не чекаємо якихось негативних наслідків весняної повені". "Трохи можуть постраждати території, розташовані у басейні річки Прип'ять, а також трохи Чернігівська область та Карпатський регіон. Все залежить від конкретних погодних умов, випадання опадів у період активного сніготанення. Щодо ситуації у Києві, то і тут немає ніяких серйозних підстав для занепокоєння. Максимальний рівень води, за нашими оцінками, тут буде нижче середнього рівня весняного водопілля на півметра", - зазначив він.

"Сьогодні під льодом ще тільки три водосховища - Київське, Канівське і частково Дніпровське... Потужність цього крижаного покриву від 10 до 25 см, і саме стан цього льоду настільки вже змінився, що можна говорити, що льодохід на водосховищах Дніпровського каскаду пройде без особливих наслідків", - додав він. !zn

Читайте також:

Учені переоцінили масштаби глобального потепління - катастрофа "не за горами"

Синоптики сильних повеней цієї весни не прогнозують

Рівень світового океану піднімається швидше, ніж прогнозувалося. Вчені попереджають про потоп

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі