Топ Новини

Часткове затишшя на фронті є умовною "передишкою", гібридна війна не припиниться - Горбулін

26 березня 2016 в 08:20

Це затишшя Україна має використати для реальних економічних реформ, удосконалення сектора безпеки і оборони, пошуку системних рішень у протидії гібридним загрозам. 

российские военные
На думку Горбуліна, до повноцінного миру ще далеко

Навіть якщо воєнні дії в Донбасі не відновляться, або не наберуть повномасштабного характеру, як це було в період літа 2014-го — зими 2015-го, і навіть якщо російська сторона виконає абсолютно всі пункти Мінських угод і поверне контроль над кордоном Україні, — навіть у такому разі гібридна війна не припиниться і трансформуватиметься лише частково.

Таку думку у своїй статті для DT.UA висловив радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.

"Уже тепер зрозуміло, що, крім посилення інформаційного тиску й перетворення "ДНР"—"ЛНР" на тривалий дестабілізуючий фактор українського життя, Росія, так само, як і в Європі, використовує проти України тактику провокування радикальних подій. Останні факти виявлення агентурних "закладок" РФ у лавах українських добровольчих батальйонів та націонал-патріотичних організацій свідчать про те, що Росія готова воювати за Україну "до останнього українця". І "активні заходи" з боку російських спецслужб лише наростатимуть. Показовий випадок: найбільш полум'яний прибічник "Майдану-3", модератор безлічі сторінок у соцмережах, у яких закликає українських патріотів "виходити на вулицю" та "боротися з режимом внутрішньої окупації", — виявився сепаратистом, колишнім "ополченцем", що проживає в Росії. І таких випадків дедалі більше", - йдеться у статті.

Читайте також: Україна стане трясовиною, в якій погрузне Росія - Le Monde

Крім того, на думку Горбуліна, дискусія про Донбас часто затьмарює для нас кримську проблему.

"А тим часом мілітаризація Криму йде повним ходом, і досить малоймовірно, що робиться це "просто так", — Крим ще може стати черговим фактором загострення, спровокованим Росією абсолютно свідомо й продумано. Тим більше якщо буде в повному обсязі реалізовано плани з нарощування там військового угруповання", - йдеться у статті.

"Часткове затишшя на фронті не має навіювати нам самозаспокійливих думок, що, мовляв, "усе скінчилося". Ми отримали досить умовну передишку (у т.ч. завдяки постійно критикованим Мінським угодам), яку маємо використати для реальних економічних реформ, удосконалення сектора безпеки і оборони, пошуку системних рішень у протидії гібридним загрозам. Причому вже в найближчому майбутньому. Гібридна війна не почалася і не закінчиться Україною. Вона тільки починається…", - пише Горбулін.

Нагадаємо, як писав у своїй статті Сергій Немирич, військово-політична криза, свідками і частково учасниками якої ми всі є, викликана накладанням трьох процесів, кожен з яких має свою динаміку. По-перше, це трансформація світоустрою внаслідок змагання між світовими потугами, що триває з часів раннього Модерну. По-друге — розпад Російської імперії, симптоми якого проявилися ще у другій половині ХІХ ст. По-третє — становлення Української нації-держави.

Детальніше про гібридну російську війну читайте у статті Володимира Горбуліна "Гібридна війна: все тільки починається…" в свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...