Частину майна Спілки письменників описано під заставу через податковий борг в 1,5 млн грн

16 квітня в 11:00

У разі непогашення боргу частину майна НСПУ в обов'язковому порядку буде продано через суд.

Союз писателей НСПУ
НСПУ може втратити частину своєї нерухомості через борги
kievvlast.com.ua
Нерухомість Національної спілки письменників України (НСПУ) в Одесі та Харкові описано податковою службою під майнову заставу через борг із земельному податку, повідомив голова Спілки Михайло Сидоржевський.

В інтерв'ю DT.UA голова НСПУ підтвердив, що Союз зіткнувся із загрозою втрати своєї землі. За його словами, на сьогодні збитковими є будинки творчості письменників в Одесі та Ірпені, пансіонат "Нафтуся" у Трускавці, а також Будинок письменників у Києві.

"Наведу приклади. З 1 січня 2016 р. розмір земельного податку за користування земельною ділянкою (0.36 га) по вул. Банковій, 2 в Києві становив 157 тис. грн на місяць. Зрозуміло, що ця сума є абсолютно непідйомною для Cпілки, і ми не платили цього податку. Вдалося домогтися, щоб із 1 червня 2016 р. щомісячний розмір земельного податку був зменшений до 52 тис. грн (на сьогодні це 56 тис. грн). Але ми не можемо сплачувати й цю суму. Відтак, ведемо роботу з мінімізації розміру земельного податку до 0,03%", - зазначив він.

Читайте також: НБУ хоче спростити стягнення податкового боргу понад 5 млн грн з рахунків платників податків

За словами Сидоржевського, збитки Ірпінського будинку творчості за рік склали 302 тис. грн. При цьому, з 1 січня 2017 року Ірпінська міська рада підвищила податок на користування БТП, який тепер складає 98 тис. грн в місяць (при бюджетному фінансуванні Союзу у 920 тис. грн на рік).

"Отже, частину майна Спілки — а це нерухомість в Одесі та в Харкові — податковою службою вже описано під майнову заставу. Це означає, що у разі непогашення боргу із земельного податку (а на сьогодні він становить близько 1 млн 500 тис. грн) частину майна в обов'язковому порядку буде продано через суд — для того, щоб закрити борги перед КМДА. Причому за цінами, значно нижчими від вартості цього майна", - уклав глава Союзу.

Детальніше про ситуацію, що склалася навколо Національної спілки письменників України, читайте в інтерв'ю Михайла Сидоржевського DT.UA.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...