Топ Новини

Більшість українців незадоволені перебігом реформ, але самі не хочуть докладати зусиль

9 вересня 2015 в 12:30

Українці звинувачують у гальмуванні реформ уряд, олігархів, президента. Але більшість зізналися, що самі не хочуть нічого робити.

Порошенко яценюк гройсман
Українці зізналися в небажанні докладати зусилля заради реформ
Сайт президента України

Майже половина українців (48%) вважає, що нова українська влада не досягла ніякого прогресу у здійсненні реформ, свідчать данні липневого опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

Кожен четвертий (25%) громадянин вважає, що було зроблено приблизно 10% того, що слід було зробити, кожен десятий (10%) – що зроблено не більше третини, і 3% – не більше половини. Тих, хто гадає, що влада вже зробила більше половини з запланованих реформ, назбиралося 0,6%.

Переважна більшість українців не вірить в успішність реформ, які зараз намагається здійснювати влада: 32% мають певну надію, однак загалом не вірять у це, а 30% зовсім позбавлені такої віри. Натомість, лише 30% в цілому вірять, що реформи увінчаються успіхом.

На думку громадян, найбільший опір проведенню реформ в Україні чинять уряд та олігархи (по 51%). З іншого боку, на думку 32% українців, уряд не чинить опір, а навпаки сприяє проведення реформ; натомість, щодо олігархів таку думку мають лише 7%.

Кількість тих, хто вважає президента рушієм і гальмом реформ, приблизно однакова: 37% і 39%, відповідно.

При цьому половина українців (51%) зізналася в тому, що не готові докладати особисті зусилля заради успіху реформ у країні: 28% – бо вважають, що цим мають займатися органи державної влади, а 23% – бо не вірять в успіх реформ. З іншого боку, 28% готові уважно слідкувати за інформацією про прогрес реформ у ЗМІ, 13% – набувати знань, потрібних для орієнтуванні в реформах, 11% – брати участь у публічних обговореннях.

Читайте також: Реформуванням Ради займеться колишній глава парламенту ЄС

За даними липневого опитування Соціологічної групи "Рейтинг", тільки 3% українців задоволені темпом реформ в країні. При цьому 32% респондентів незадоволені занадто повільними реформами, а 12% громадян незадоволені, оскільки реформи проводяться дуже швидко.

Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року. Було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищувала 2,3%.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Дідусь Іванович 9 сентября, 16:01 Тільки народ є джерелом і носієм влади. Замість народу не має права ніхто нікому надавати владу і нікого позбавляти влади. Небесна сотня віддала свої життя за встановлення представницької демократії з низів до центру, децентралізовано. Новообрана на хвилі Майдану відразу центральна влада не може децентралізуватися, тому й пропонує децентралізацію навпаки, від центру до низів. Треба підтримати таке прагне центральної влади позбавитися сталінської централізації, хоча центральна влада не має права розпорошувати повноваження, отримані від народу. Низи не повинні отримувати владу від центру, навпаки, повинні надавати владу центру. Позбавитися кримінальної окупації влади та корупції можливо тільки децентралізацією влади з низів до центру. Тільки тоді буде конкретизована взаємна відповідальність виборців і обраних. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...