Топ Новини

Безвізовий режим з ЄС загрожує Україні масовою "втечею" українців

16 листопада 2014 в 08:45

На думку експертів, українці почнуть виїжджати з країни в пошуках кращого життя.

граница с ес
У найближчі 2-3 роки до Польщі виїде на роботу понад 1 млн українців.
Після скасування візового режиму між Україною та ЄС, який прогнозують на 2015-2016 роки, нашу країну чекає досить масштабна еміграція населення. Протягом декількох років після старту безвізового режиму, Україну можуть покинути близько 3 мільйонів людей.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише експерт з грошових переказів і банківського обслуговування мігрантів Андрій Гайдуцький. Як приклад він наводить досвід ряду країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), з яких після вступу в ЄС почався масовий відтік жителів.

"Можна прогнозувати, що протягом кількох років після скасування візового режиму з України виїде близько 3 млн людей - переважно в ЄС. І хоча очікується поки що тільки скасування віз, а не лібералізація ринку праці ЄС для українців, дуже високий розрив в оплаті праці буде сильно мотивувати наших співгромадян виїжджати за кордон", - зазначає експерт.

За прогнозними оцінками польського Центру східних досліджень OSW, еміграція українців буде посилюватися до 2028 р. В 2015-2017 рр. і 2025-2028 рр. буде активний ріст, пов'язаний спочатку з відміною візового режиму, а потім з приєднанням до ЄС. Особливий інтерес до України має Польща - саме в цю країну в найближчі 2-3 роки виїде на роботу понад 1 млн українців.

Читайте також: У підписаних з Росією газових документах закладено конфлікт і немає ціни на газ

Тим часом, за словами Гайдуцького, активній еміграції українців будуть сприяти як виштовхуючі, так і фактори, що притягають. Головні виштовхуючі фактори: 1) напружена військово-політична ситуація; 2) складна економічна ситуація; 3) зниження рівня зайнятості та реальних доходів населення.

Головним же фактором залучення стане значний розрив у доходах населення між Україною та країнами ЄС, що підсилить бажання українців поїхати на роботу за кордон.

"Міграція українців - незворотний процес. Для них робота за кордоном - це унікальна можливість самореалізуватися, заробити на розвиток своєї родини, сформувати певні заощадження, придбати досвід і корисні контакти. Тому проблема полягає зовсім не в тому, що вони можуть поїхати, а в тому, щоб вони хотіли і могли повернутися", - зазначає експерт.

Більш детально про те, з чим зіткнеться Україна після скасування візового режиму з ЄС, читайте в статті Андрія Гайдуцького "Скасування візового режиму з ЄС: можливості та ризики для України. Чому до наслідків потрібно готуватися вже зараз".

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...