Безлюдна через радіацію Прип'ять приваблює зухвалих туристів - WP

Поділитися
Безлюдна через радіацію Прип'ять приваблює зухвалих туристів - WP Прип'ять стала одним з найбільш відомих у світі міст-привидів. © Myroslava / Depositphotos
Ставши символом техногенної катастрофи світового масштабу, місто-привид приваблює тих, хто хоче відчути смак радіоактивної небезпеки.

Номер газети "Радянський патріот", який досі висить на дошці оголошень у Прип'яті, вийшов за три дні до вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Катастрофа перетворила українське місто на одного з найбільш похмурих "привидів" у світі.

Про це пише Washington Post, нагадуючи, що колись у Прип'яті жило 50 тисяч мешканців, багато з яких мали відношення до Чорнобильської АЕС. Всіх їх поспіхом евакуювали через день після вибуху на четвертому енергноблоці у 1986 році. Тоді радіація розповсюдилася по більшості країн Північної Європи.

Колись Прип'ять зі своїми високими житловими будинками, широкими вулицями і площами, з готелями і культурними центрами була взірцем радянського робітничого міста. Сьогодні ж вона яскравий приклад того, як технологія може призвести до катастрофи. Але навіть у такій ролі Прип'ять стала туристичним напрямком для тих, хто прагне за гроші відчути смак небезпеки.

Видання пише, що туристичні компанії пропонують подорожі в місто-привид і місця неподалік Чорнобильської АЕС, де рівень радіації достатньо низький, щоб можна було лишатися там на короткий час. Втім, рівень радіоактивного забруднення все ще дуже високий і не дозволяє людям селитися в 30-кілометровій зоні.

Кожного року природа відриває частину від Прип'яті. На дахах будинків ростуть невеликі дерева, їхні поверхи і стіни поступово руйнуються через дощі, сніг і температурні перепади. Більшість будинків у такому занепаді, що відвідувачам радять не заходити в середину. Але багато хто ігнорує це застереження.

Читайте також: У Греції спіймали відому терористку

Вчора, 26 квітня, в Україні вшанували річницю Чорнобильської катастрофи. У Києві запалили сотні свічок у пам'ять про жертв Чорнобиля. Учасники акції виклали їх у формі міжнародного знака радіації у пам'ять про героїв-ліквідаторів та жертв техногенної катастрофи.

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильській атомній станції стався вибух, який став причиною однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світовій історії.

Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.

З 1986 по 1992 роки тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. осіб, ще понад мільйон людей було задіяно в роботах в 30-кілометровій зоні.

Детальніше про перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження читайте в інтерв'ю Алли Єрьоменко із засновником Чорнобильського інституту досліджень та розвитку Віталієм Дем'янюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі