"Беріть парасольки, чай, каву, гарний настрій і друзів" - як починався Майдан

Поділитися
"Беріть парасольки, чай, каву, гарний настрій і друзів" - як починався Майдан © фото Оксани Коваленко
В Україні відзначають річницю початку протестів, які, як вірять багато українців, які змінять історію країни.

21 листопада 2013-го року уряд Миколи Азарова призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, яку збиралися затвердити на вільнюському саміті "Східне партнерство" в кінці листопада.

Новина викликала хвилю обурення в суспільстві. Виправдання тодішньої влади про те, що підписання цього документа нібито могло спровокувати розрив економічних зв'язків з Росією, і обіцянку "переоцінити" наслідки підписання Угоди (до якого готувалися кілька років) для України, не втихомирила критиків, які прямо заявляли про те, що Володимир Путін, з яким Янукович мав зустріч раніше, спокусив українського президента або натиснув на "хворі місця" бізнесу його "Сім'ї"

Саме цей пост журналіста Мустафи Найєма вважають відправною точкою протесту. На заклик, що розповсюдився в соцмережах, відгукнулися несподівано багато людей - ввечері під стелою Незалежності зібралося близько 1,5 тисячі осіб, у тому числі деякі опозиційні українські політики.

фото Оксани Коваленко

На другий день на головній площі столиці зібралися вже три тисячі невдоволених. Спроби демонстрантів встановити намети призвели до сутичок з міліцією. Крім того, Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив проведення акцій на Майдані.

twitter.com/AndrzejDavydov

23 листопада міліція частково відтіснила мітингувальників з площі, обґрунтовуючи це необхідністю встановлення новорічної ялинки. На площі зібрали її каркас, який згодом став одним із символів Майдану. Майбутню ялинку і дерев'яні будиночки для новорічного містечка оточила міліція.

ostro.org

fakty.ictv.ua

facebook.com/oleksandr.aronets

24 листопада на європейській площі зібрався 100-тисячний мітинг незадоволених діями влади. Під час маршу на урядовий квартал почалися бійки з міліцією, яка охороняла будівлі.

podrobnosti.ua

777-konstantin.blogspot.com

facebook.com/dmytro.khiluk

Протести, хоча і набагато меншого масштабу, тривали весь тиждень. 29 листопада стало остаточно відомо, що Україна не підпише Угоду про асоціацію з ЄС.

За цим послідував жорстокий розгін групи мітингувальників, яка рано вранці 30 листопада все ще залишалася на площі. Багато демонстрантів були жорстоко избыты і отримали серйозні травми: згодом влади повідомляли про 80 постраждалих, волонтери називали куди більшу цифру - близько 150. Частина беззбройних активістів, тікаючи від "беркутівців", сховалися в Михайлівському соборі.

Застосування насильства проти мирної демонстрації, значну частину учасників якої складали студенти, і явне нажелание влади покарати винних дали потужний поштовх протестів. Вже вдень 30 листопада тисячі обурених зібралися на Михайлівській площі, а 1 грудня близько мільйона людей вийшли на перше Віче на Майдані. У той же час на Банковій пройшли сутички між міліцією та демонстрантами. В Україні почалася революція.

Михайлівська площа, 30 листопада
Михайлівська площа, 30 листопада

Віче 1 грудня. Міліція втекла від ялинки
Віче 1 грудня. Міліція втекла від ялинки
digimedia.ru

Банкова, 1 грудня 2013-го
Банкова, 1 грудня 2013-го
newzz.in.ua

Соцмережі

Соцмережі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі