Азаров розписав переваги обов'язкової вакцинації

19 лютого 2013 в 13:45

Прем'єр обурився розповсюдженням у ЗМІ дезінформації щодо вакцинації: "Це підбиття суспільства до небезпечної межі".

Азаров в аптеке
kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр Микола Азаров має намір прийняти заходи для підвищення імунологічної захисту українців і повернення довіри до вакцинації.

Під час наради з експертами у сфері охорони здоров'я 19 лютого глава уряду послався на досвід країн, де, на відміну від України, діють жорсткі норми з імунопрофілактики.

"Хочеш ти цього чи ні, щеплення робиться, інакше дитина випадає з школи, дитячого садка. Щеплення є абсолютно обов'язковими, і ніхто не ставить їх під сумнів. А у нас діє інша система, за якою в окремих областях всього 40% дітей пройшли імунізацію. Ми повинні вжити заходів, щоб підняти імунологічний захист населення", - заявив Азаров.

При цьому він висловив стурбованість розповсюдженням ЗМІ, за його словами, дезінформації щодо вакцинації, яка підриває довіру населення до профілактичних щеплень.

"Які наслідки можуть бути в результаті підриву довіри до імунопрофілактики? Це підведення суспільства до небезпечної межі, коли піде поширення небезпечних хвороб - ось ціна, яку суспільство може заплатити за недостовірну інформацію у ЗМІ, ми повинні з цим щось робити, зайняти чітку позицію", - підкреслив Азаров.

"З питань вакцинації на телебаченні повинні виступати тільки експерти, фахівці в імунопрофілактиці, які повинні відповідати за кожне слово", - вважає прем'єр.

Нагадаємо, останній скандал навколо вакцинації в Україні спалахнув через вакцини від гепатиту В, які в 2012 році Міністерство охорони здоров'я купувало у фірми "Фармстандарт-Біолік", що належить синові міністра Раїси Богатирьової.

За даними народного депутата Андрія Сенченка ("Батьківщина"), після щеплень цією вакциною померли, щонайменше, вісім дітей.

На підставі результатів "позапланової перевірки" Державна служба лікарських засобів 12 грудня тимчасово заборонила реалізацію цієї вакцини.

Читайте також:

Від вакцин сина Богатирьової в 2012 році померли вісім дітей

Богатирьова заперечує, що її син володіє підприємством, що виробляє смертельні вакцини

В ООН є питання до прозорості тендерів щодо закупівлі вакцин в Україні

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...