Топ Новини

Альпіністи Донбасу мають намір доставити на Еверест вугілля і прапор Донецьої області

3 квітня 2013 в 20:50

Завойовники вершин беруть з собою символи Донбасу - прапор і герб Донецької області, символічний шматок донбаського вугілля і футбольний м'яч, як символ Євро-2012.

Эверест
На Евересті з'явиться прапор Донецької області

Альпіністи Донбасу збираються відкрити новий маршрут сходження на найвищу гору Землі - Еверест і надати йому назву "Донбаський".

"Наше чергове сходження має стати логічним продовженням проекту що завершився "Вугілля Донбасу на вершинах світу", який тривав цілих п'ять років. За цей час частка нашого краю з'явилася на десятці вершин", - розповів капітан команди альпіністів Сергій Ковальов виданню "Сьогодні".

Перед сходженням на Еверест, яке заплановано на 2015 рік, донбаські альпіністи мають намір підкорити чотири вершини заввишки в 7 тисяч метрів і вище. "В цьому році ми підемо на піки Корженевського (7015 м) і Комунізму (7495 м) на Памірі, а в наступному - на піки Леніна (7134 м), Хан-Тангри (7010 м) і Перемоги (7439) на Тянь-Шані", - поділився планами Ковальов, додавши, що пік Перемоги буде подолано на честь 70-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Підготовчі походи на семитисячні вершини стануть своєрідним кастингом для альпіністів - шестеро найсильніших з них увійдуть до складу команди для походу на Еверест. Вже однозначно відомо про те, що в команді буде перша жінка-українка, яка збирається на найвищу точку планети - дончанка Ольга Гуз.

За традицією альпіністи понесуть на вершину символ Донбасу. Ним стане невеликий дзвін, який буде відлито в майстернях Донецького металургійного заводу.

"Також на найвищих вершинах світу вже побували прапор України, прапор і герб Донецької області, символічний шматок донбаського вугілля, видобутого в найглибшій шахті регіону, і футбольний м'яч, як символ Євро-2012", - повідомив Ковальов.

Читайте також:

Донецьк "окультурився" постановкою опери Вагнера за 300 тисяч євро

Мер Донецька не вірить в підступність головного героя фільму "Інший Челсі"

Донецькі індіанці

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...