Топ Новини

Активісти попросять ЮНЕСКО взяти під захист Гостинний двір

28 лютого 2013 в 12:59

Протистояти апетитам київських забудовників можуть тільки міжнародні організації, впевнені активісти.

Гостиный двор
Гостинний двір на Контрактовій площі в Києві

Захисники Гостинного двору у суботу, 2 березня, звернуться до ЮНЕСКО з проханням взяти під свій захист архітектурний ансамбль Контрактової площі у Києві з усіма історичними будівлями та пам'ятниками.

Як повідомляє комітет "Наступ", під час мітингу-концерту, який почнеться о 13:00 на Контрактовій площі, заплановано запис відеозвернення до ЮНЕСКО, збір підписів, а також вручення копій обігу та підписів голові КМДА Олександру Попову.

Активісти мають намір просити ЮНЕСКО рекомендувати Україні розширити буферну зону Софії Київської, включивши туди ансамбль історичних будівель Контрактової площі.

"Сьогодні влада не в змозі протистояти апетитам забудовника: ігнорується позиція архітекторів, київської громади, міліція просто не діє. Гостинний двір і прилеглі до нього будівлі, які також є пам'ятками архітектури стародавнього Києва і торгових відносин киян, опинилися під загрозою знищення", - заявив голова комітету "Наступ" Руслан Секела.

Секела підкреслив, що після занесення у список ЮНЕСКО підвищиться статус Контрактової площі, зросте інтерес туристів до неї, а українські чиновники більше не посміють забудовувати її, знищуючи історичну спадщину киян.

Читайте також:

Гостинний двір запропонували передати Могилянці

Бійка у Гостинному дворі: "Беркут" бив активістів і народних депутатів

Київрада відмовилася просити Кабмін передати Гостинний двір в комунальну власність

Начальник "Беркута", який командував побоїщем у Гостинному дворі, повернувся на роботу

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...