40% летальних випадків від грипу - здорові люди без хронічних захворювань

14 лютого 2016 в 13:48

Лікар розповіла про особливості цьогорічної епідемії.

Грипп
Хворі почали раніше звертатися за медичною допомогою

40% летальних випадків при захворюванні вірусом грипу — це здорові люди, серед яких і зовсім молоді — від 18 до 26 років, розповіла DT.UA головний лікар Українського центру з контролю і моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я Любов Некрасова.

""У нинішньому сезоні перебіг грипу дуже важкий. Зафіксовано багато летальних випадків, лабораторно підтверджено 260. Причина смерті у двох випадках — це вірус В, в усіх інших — вірус А(H1N1)", - розповіла головлікар.

Читайте також: Від грипу в "ДНР" померли понад 540 чоловік – штаб

"Ми проводимо постійний моніторинг, щотижня аналізуємо дані про кількість хворих і померлих пацієнтів, визначаємо фактори ризику. Так, 11% загиблих від грипу мали ожиріння, 15 — серцево-судинні патології, а 7% — цукровий діабет. Але 40% летальних випадків — це здорові люди. Серед них були зовсім молоді — від 18 до 26 років", - констатує Некрасова.

За її словами, в тому й особливість нинішньої епідемії, що від грипу загинули 98 осіб, які, судячи з медичних карт, були працездатного віку і не мали хронічних захворювань.

"Величезне значення має те, коли людина звернулася по медичну допомогу. Всі знають, який противірусний препарат слід приймати. Він рятує від пневмонії, якщо його призначено у перші дві доби від початку захворювання. Коли ж час згаяно — розвивається дистрес-синдром, який може призвести до летального результату. Через це молоді люди гинули буквально на другу-третю добу. Коли почався грип, по медичну допомогу в перші дні захворювання зверталися 10—14% пацієнтів, останнім часом — майже 40%", - розповіла лікар.

Як писало DT.UA, в Україні сучасне діагностичне та реанімаційне обладнання, дихальна апаратура, інструментарій в основному є тільки в обласних лікарнях в одиничних екземплярах. 

За даними Моз, у 2010 році в Україні від грипу померло 282 людини, у 2011 році - 91, в 2012 році - тільки двоє, в 2013 році - 23, у 2014 році - 14 хворих.

Детальніше про епідемію вірусу грипу в Україні читайте у статті Ольги Скрипник "Полювання на віруси, або Що робив сенатор Барак Обама на Подолі" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна.

 

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...