Топ Новини

300 активістів прийшли під КС вимагати призначення виборів у Києві

11 квітня 2013 в 10:23

Опозиція почала пікетування Конституційного суду, вимагаючи призначити вибори в Києві.

 

< >
активисты оппозиция < >

У Києві біля будівлі Конституційного суду проходить акція прихильників опозиції щодо захисту виборів у Києві. На даний момент під судом зібралися близько 300 активістів.

Учасники мітингу закликають КС керуватися буквою і духом закону і права, "а не замовленням з Банкової". В акції беруть участь прихильники партій ВО "Батьківщина", "УДАР" і ВО "Свобода".

Біля мітингувальників знаходяться правоохоронці, проте всі поводяться спокійно. Також біля пікетувальників стоїть автобус з тонованим склом, в якому знаходяться правоохоронці. Ще один автобус з міліцією припаркований у дворі неподалік.

Присутній на мітингу народний депутат від "Батьківщини" Андрій Павловський заявив журналістам, що опозиція вважає подання "регіоналів" у Конституційний суд юридично нікчемним, оскільки відповідно до Конституції "органи влади обираються на п'ять років і продовжити цей термін не можна".

"Якщо ж вибори у Києві так і не будуть призначені, депутат закликав киян самоорганізовуватися, збирати ініціативні групи і виборчі комісії...Ми проведемо вибори і самі", - заявив Павловський.

"Конституційний суд вже давно є філією Адміністрації президента. Я думаю, що Конституційний суд прийме рішення про перенесення виборів на 2015 рік, а може і не призначить дату взагалі", - зазначив він.

Після цього Павловський і ще два депутати від опозиції пішли в будівлю суду для подачі заяви, підписаної киянами, народними депутатами, обраними у мажоритарних округах Києва і представниками київської міської організації "Батьківщини", з вимогою призначити вибори у 2013 році.

Як повідомлялося, Верховна Рада 2 квітня не змогла призначити чергові вибори київського міського голови і депутатів Київської міської ради на 2 червня. Дане рішення не підтримала фракція Партії регіонів, аргументуючи свою відмову наміром дочекатися рішення КС.

Подання 48 народних депутатів з виборів Києві надійшло до КС 19 березня.

Народні депутати просять КС дати офіційне тлумачення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів".

Частина третя статті 141 Конституції свідчить, що термін повноважень депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах, становить п'ять років.

Згідно з абзацом першим частини другої статті 14 Закону про місцеві вибори, чергові вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків, встановлених Конституцією і законами.

Один з авторів подання, народний депутат Віталій Журавський повідомив, що депутати просять КС розтлумачити, чи можуть чергові вибори в органи місцевого самоврядування проводитися не одночасно, а в різні часові проміжки.

На думку експертів, на підставі рішення КС вибори в Києві можуть бути перенесені на 2015 рік, коли будуть проводитися чергові місцеві вибори на території всієї України.

Наприкінці травня 2008 року відбулися позачергові вибори депутатів Київради і столичного голови. На думку опозиції, влітку в столиці повинні відбутися чергові вибори, тому що термін повноважень обраних на них депутатів і міського голови повинен становити п'ять років.

Читайте також:

Конституційний суд у четвер розгляне питання про вибори в Києві

В опозиції не виключають, що київські вибори можуть призначити на 9 червня

Рада провалила голосування за вибори в Києві

Коментарі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...