Топ Новини

15% українців мріють жити при Сталіні

2 березня 2013 в 10:31

Багато українців ностальгують за "сильну руку", проте при цьому поділяють думку, що Сталін був жорстоким тираном.

Всього 37% українців негативно ставляться до Йосипа Сталіна, 22% налаштовані до нього позитивно, а 15% хотіли б жити при такому главі. Про це свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Опитування проходило в лютому в рамках міжнародного соціологічного проекту, ініційованого російським "Левада-центром". В Україні було опитано 2032 респондента.

За даними КМІС, 34% наших співгромадян вважають, що Сталін був мудрим керівником, який привів СРСР до процвітання, 13% (кожен восьмий) переконаний, що "батько народів" не був нелюдяним тираном, а 27% увіровали в те, що наш народ ніколи не зможе обійтися без керівника типу Сталіна, який прийде і наведе порядок.

Однак, незважаючи на ностальгію багатьох українців за "сильною рукою", майже три чверті опитаних (74%) поділяють думку, що Сталін був жорстоким тираном, винним у загибелі мільйонів людей.

"З 1991 р. ми ставили респондентам запитання: чи згодні вони з тим, що Сталін був великим вождем. Сьогодні з цим згодні 35% громадян, причому з 1991 р. зазначений відсоток виріс: тоді він становив 27%", - розповідає генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

"Ставлення до Сталіна поліпшувалося з 1991 по 2002-й і відтоді залишалося більш-менш стабільним. Імовірно, на світанку незалежності в населення були романтичніші уявлення про те, що вона дасть країні, однак після помітного розчарування люди з великою ностальгією згадують радянське минуле, окремі ж, вважаючи, що навколо панує безлад, мріють про "сильну руку", яка неодмінно наведе порядок", - пояснив він.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Ірини Кириченко "Привид Сталіна бродить по СНД".

Читайте також:

На центральну площу Харкова 23 лютого винесли портрет Сталіна

У центрі Києва продають зошити з Леніним, Сталіним і автоматом Калашникова

Медведєв засудив сталінізм, але визнав, що це були "славні сторінки історії"

Лукашенко оцінив своє відставання від Леніна і Сталіна: Ще топати і топати

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Anonimus 15 апреля, 20:08 Ще 7% люблять пити палітуру і нюхати клей, 2,5% мають нетрадиційну секс-орієнтацію, 28% схильні до садизму або мазохізму, 38% голосують за ПР, 11% -за комуняк, і т.д. і т.п. Нічого не поробиш - "тяжкое наследие советского режима". (деякі данні - не перевірені) Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Теодор 3 марта, 17:51 З 2032-х опитаних хотіли б жити при диктаторі Йосифові Сталіні - другові геносе Адольфа Гітлєра аж 304! Позитивно ставляться аж 447! Тільки не сказано вік і місце замешкання цих прихильників. А, можливо, це нащадки енкаведистів, посіпак комунофашистів? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...