Зонд "Розетта" зробив селфи на фоні комети Чурюмова-Герасименко

Поділитися
Зонд "Розетта" зробив селфи на фоні комети Чурюмова-Герасименко «Розетта» зробила своє чергове селфи
На фотографії можливо побачити одну з 14-метрових сонячних батарей, встановлених на зонді.

Зонд "Розетта" зробив нове селфи на фоні комети Чурюмова-Герасименко 67P/ з відстані 18 км від комети. Знімок захопив бік "Розети" і одну з його чотирнадцяти метрової сонячної батареї, з комети 67Р в якості фону, про це повідомляє NASA.

Цей знімок був зроблений 7 жовтня системою формування зображень, яка встановлена на посадковому модулі спускного апарата Філи. Комета на новому знімку виглядає набагато більше, ніж на минулому. Також на ній вже видно область, яка стане посадковим майданчиком для апарату, який Розетта висадить на комету.

На зображенні чітко видно перешийок в подвійному ядрі, а також потоки пилу і газу, які виходять від комети. Отримане зображення 67P/Чурюмова-Герасименко буде останнім перед спуском зонда Philae на ядро космічного тіла.

Зазначимо, що CIVA є одним з десяти приладів, встановлених на спусковому апараті. Інструмент складається з семи мікрокамер, розташованих в районі верхньої частини Philae і спектрометра.

Раніше повідомлялося, що "Розетта" сфотографував себе на фоні комети Чурюмова-Герасименко з відстані в 50 кілометрів від комети.

Нагадаємо, Апарат був запущений в космос у березні 2004 року з космодрому в Куру для дослідження комети 67Р/Чурюмова-Герасименко.

Як повідомлялося раніше, це небесне тіло переміщається зі швидкістю 16 км/з, а "Розетта" наздоганяє його зі швидкістю 800 м/с. На своєму шляху апарат вже зближався з іншими небесними тілами - в 2008 році він передав на Землю знімки астероїда Штейнс, а в 2010 році зонд сфотографував астероїд Лютеція.

У червні 2011 року "Розетта" віддалився на 800 мільйонів кілометрів від нашої планети, досягнувши зони глибокого космосу. На такій великій відстані, в умовах нестачі сонячного світла, апарат був переведений у режим сну. Велика частина бортового обладнання при цьому була відключена, робочими залишилися лише комп'ютер і кілька нагрівачів для підтримки мінімального режиму температур.

Апарат отримав свою назву на честь знаменитого rosetta stone каменю, завдяки якому вчені в XIX столітті змогли розшифрувати давньоєгипетські ієрогліфи.

На цю місію покладають величезні надії, називаючи її воістину проривним подією в історії космічних досліджень. "Розетта" має стати першим апаратом, який перейде на орбіту навколо комети. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі