Зонд Dawn передав на Землю найбільш детальні знімки поверхні Церери

31 грудня 2015 в 12:10

Знімки були зроблені на відстані 380 кілометрів від поверхні карликової планети.

Церера
Представлені найбільш докладні знімки поверхні Церери

Зонд Dawn передав на Землю найдокладніші знімки поверхні Церери. Як повідомляє NASA, фото зроблені зондом після несподіваної корекції орбіти і зниження на відстань 380 кілометрів від поверхні карликової планети.

На початку грудня Dawn завершив останній цикл зниження, в ході якого він опустився з висоти 1,47 тисяч кілометрів до 380 кілометрів від поверхні Церери. Цей процес тривав шість тижнів. Такий час знадобилося зонду через те, що він використовував найнижчу потужність іонного двигуна і те, що вчені хотіли, щоб Dawn розглянув "сонячний" бік карликової планети.

Читайте також: Зонд NASA зробив фото гори на поверхні Церери

Одним з перших знімків, переданих на Землю, стала фотографія одного з регіонів Церери в районі її південного полюса, який на даний момент все ще освітлюється Сонцем, не дивлячись на швидке наближення зими. Сонце в цій частині карликової планети ніколи не піднімається вище лінії горизонту, що створює контрасти світлих і темних плям на поверхні Церери.

церера
NASA

У серпні NASA підготувало "екскурсійний тур" по головним визначним пам'яткам на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, що розкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних "соляних вулканів".

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...