Зонд, відправлений для вивчення комети, "приспали" на три роки

8 червня 2011 в 18:14
Фахівці Європейського космічного агентства (ESA) на три роки приспали зонд "Розетта", який прямує до комети 67P Чурюмова-Герасіменка. Про це повідомляється в прес-релізі відомства.

Зараз апарат знаходиться на відстані 549 мільйонів кілометрів від Сонця, і потужності його акумуляторів недостатньо для забезпечення нормальної роботи приладів. Після того, як "Розетта" отримає відправлену вченими команду перейти в сплячий режим, у працюючому стані у неї залишаться тільки кілька обігрівачів, які не дадуть вийти з ладу приладам і бортовому комп'ютеру.

Вчені готувалися до переводу зонда в сплячий режим протягом декількох місяців. Всі наукові прилади "Розетти" були відключені в березні 2011 року, а в квітні і травні вчені протестували сонячні батареї, щоб переконатися, що вони забезпечать достатній приплив енергії акумуляторів зонда. Розбудити "Розетту" планується в січні 2014 року - 20 числа їй буде відправлена команда прокинутися.

Головною метою місії "Розетти" є вивчення комети 67P/Чурюмова-Герасіменка - короткоперіодичних комет з періодом обертання 6,6 року. Зонд повинен наблизитися до неї в 2014 році. Раніше "Розетта" досліджувала астероїд 21 Лютеція (21 Lutetia) - апарат наблизився до нього на відстань 3162 кілометрів і зняв небесне тіло на камеру.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...