Топ Новини

Житомирські астрономи назвали астероїд на честь Вікіпедії

31 січня 2013 в 15:37

Приватна українська обсерваторія на Житомирщині відкрила вже 90 астероїдів. Один із них вирішили назвати на честь Вікіпедії.

Пояс астероидов
Астероїдний пояс

Один з астероїдів Сонячної системи, відкритий в Андрушівській астрономічній обсерваторії на Житомирщині, отримав ім'я на честь Вікіпедії. Як повідомляє прес-служба ГО "Вікімедіа Україна", про це стало відомо 30 січня, у дев'ятий день народження української Вікіпедії.

"Астероїд на перший погляд нічим не відрізняється від десятків тисяч подібних уламків у головному поясі астероїдів. Проте тепер він є першим космічним пам'ятником Вікіпедії і вікіпедистів всього світу", - зазначається у повідомленні прес-служби

Андрушівська обсерваторія (ААО) - єдина приватна обсерваторія в Україні, заснована в 2001 році за ініціативою вченого і підприємця Юрія Іващенка. З 2005 року вона входить до 20 найбільш продуктивних обсерваторій світу зі спостереження за малими планетами. За цей час було у ній відкрито понад 90 астероїдів, серед яких (117240) Житомир, (133293) Андрушівка, (212723) Кличко тощо.

Пропозиція назвати один з відкритих в Андрушівці астероїдів "Вікіпедія" надійшла від ГО "Вікімедіа Україна". Іващенко погодився і подав відповідну заявку в Комітет з номенклатури малих планет. Назву було схвалено цим комітетом, в який входять 15 вчених зі всього світу.

Саме 30 січня виповнилося дев'ять років від створення першої статті в україномовному розділі Вікіпедії.

Читайте також:

Wikipedia запускає онлайн-гід для мандрівників Wikivoyage

Вікіпедія втратила майже половину англомовних авторів через бюрократію

Відвідувачі україномовної Вікіпедії у 2012 році цікавилися Україною і Тарасом Шевченком, російськомовної - Росією і порносайтами

Українська Вікіпедія вийшла на перше місце в світі зі зростання популярності

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...