Топ Новини

Засновник Google допоможе дати старт нової "золотої лихоманки" - в космосі

22 квітня 2012 в 14:23
Група американських мільярдерів має намір покласти початок нової "золотої лихоманки" - в космосі, всерйоз втілюючи в життя план з видобутку корисних копалин на астероїдах.
399539.JPEG
ИТАР-ТАСС

Засновник компанії Google Ларрі Пейдж і її виконавчий директор Ерік Шмідт взяли участь у фінансуванні нового амбітного проекту з освоєння космічного простору.

До числа інвесторів і спеціальних консультантів фірми "Planetary resourses", яка готується в найближчі дні оголосити про деталі своєї космічної програми, входять також всесвітньо відомий кінематографіст Джеймс Кемерон, мільярдер Росс Перо молодший, а також колишній глава одного з підрозділів Microsoft Чарльз Симоні, який двічі побував у космосі в якості "туриста".

Planetary resourses була заснована американським підприємцем Пітером Діамандісом, що протягом багатьох років спонсорувала дослідження, пов'язані з розвитком космосу, і Еріком Андерсоном - одним з першопрохідців індустрії "космічного туризму", який також деякий час співпрацював з НАСА, працюючи над проектом польоту людини на Марс.

На презентації, яка відбудеться у вівторок, 24 квітня, в американському Сіетлі буде оголошено про плани молодої компанії, проте, судячи з недавнього інтерв'ю, яке Діамандіс дав журналу "Форбс", група американських мільярдерів має намір серйозно взятися за втілення в життя плану з видобутку корисних копалин на астероїдах. "Ми намагаємося покласти початок нової "золотої лихоманки"- в космосі", - заявив бізнесмен.

"Інтереси компанії будуть зосереджені на двох ключових напрямах- дослідження космосу і розробка корисних копалин, - наголошується в прес-релізі фірми. - Цей інноваційний проект створить нову галузь економіки, він повністю змінить той зміст, який ми зараз вкладаємо в поняття "природні ресурси" , і зможе додати трильйони доларів до світового ВВП".

Потенційний прибуток, який може принести розробка ресурсів Місяця або інших небесних тіл, величезний. На невеликій відстані від Землі проходять орбіти більше 7 тис так званих навколоземних астероїдів, на деяких з яких зосереджені значні запаси дорогоцінних і рідкоземельних металів.

На початку місяця вкрай цікаве дослідження в даній сфері було опубліковано НАСА. Згідно з оцінками вчених з Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору, існує можливість побудови апарату, який міг би доставити на земну орбіту астероїд масою до 500 тонн. Вартість подібного проекту оцінюється в 2,6 млрд доларів, при цьому в викладках авторів дослідження вказується, що з моменту запуску апарату до його повернення з "вантажем" може пройти 12-15 років.

Читайте також:

У космосі встановлять веб-камери


Британські інженери хочуть відправити на орбіту мобільник

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...