Владі Південної Кореї не вдалося посилити контроль над інтернетом

Поділитися
Південнокорейський конституційний суд сьогодні виніс несподіване рішення, згідно з яким, нещодавній закон, який забороняє поширення неправдивої інформації в інтернеті, є неконституційним. Корейські прихильники свободи слова та неурядові організації схвалили це рішення судової інстанції.
Південнокорейський конституційний суд сьогодні виніс несподіване рішення, згідно з яким, нещодавній закон, який забороняє поширення неправдивої інформації в інтернеті, є неконституційним. Корейські прихильники свободи слова та неурядові організації схвалили це рішення судової інстанції.Несподіване рішення прийнято на тлі спроб консервативного корейського уряду контролювати інтернет і ловити невгодних авторів статей на "поширення неправдивої інформації, що завдає шкоди суспільним інтересам". Суд сьогодні заявив, що визначення "суспільні інтереси" є надто розпливчастим і по суті порушує закон про свободу слова. "Концепція громадських інтересів є незрозумілою і абстрактною, а тому може інтерпретуватися в різних ситуаціях по-різному. Це також порушує свободу слова, гарантовану конституцією", - відзначили у суді. Ліберально-цивільні групи і широкі верстви користувачів інтернету привітали рішення суду. "Нинішній уряд намагається надмірно активно контролювати інтернет і свободу слова в ньому, використовуючи для цього свої телекомунікаційні повноваження, - упевнений Ха Син Ву, президент корейського Центру свободи інформації. - Рішення суду ще раз вказує на необхідність обмеження спроб тиску на свободу слова, що є базисом демократії". У той же час корейський уряд як і раніше може використовувати кілька інших законів для контролю користувачів інтернету, наприклад Закон про національну безпеку, який також карає користувачів за поширення "неправдивої" інформації. Юристи говорять, що сьогоднішнє рішення суду поставить хрест хоча б на частині справ проти авторів статей, які переслідуються за порушення Закону про телекомунікації. Порушникам цього закону може загрожувати тюремний термін і до 50 мільйонів вон штрафу (близько 43 500 доларів). Юристи кажуть, що урядові чиновники затіяли прийняття закону про посилення правил роботи в інтернеті після того, як невідомий блогер під ніком Minerva почав публікувати різні чутки, які циркулюють на біржах, чим викликав обвал деяких паперів та індексів. У минулому році він був заарештований, причому в Південній Кореї кажуть, що ніхто б не прислухався до Minerva, якби не одна обставина - він за тиждень до реальних подій передбачив крах американського банку Lehman Brothers і старт активної фази світової фінансової кризи. Тоді він наполегливо закликав корейські банки якомога швидше позбуватися доларів, відводячи ліквідність в інші активи.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі