Вірус Зіка може поширюватися через сльози – вчені

Поділитися
Вірус Зіка може поширюватися через сльози – вчені Вірус Зіка може передаватися від людини до людини через сльози © vladtime.ru
Вірус може поширитися за межі території, населеної комарами, які його переносять.

Вчені заявили про те, що вірус Зіка може проникати в тканини очей і викликає серйозні порушення в їх роботі. Крім того, вірус може передаватися через сльози, заявляють дослідники в статті, опублікованій в журналі Cell Reports.

Вчені спостерігали за тим, як вірус Зіка поширюється організмом лабораторних мишей, яких дослідники заразили за допомогою приладу, що імітує укус комарів. Через сім днів після зараження частинки вірусу були знайдені в очних яблуках гризунів. Дослідникам поки що не вдалося встановити, "просочився" вірус в очі через особливий бар'єр в кровоносних судинах, що живлять їх, або ж потрапив туди через оптичні нерви та інші канали зв'язку з мозком.

На думку дослідників, це означає, що вірус може передаватися від людини до людини через сльози. Це призводить до того, що вірус може поширитися по всій Землі, не обмежуючись тільки територіями, населеними комарами, які його переносять. На користь того, що це дійсно відбувається, говорить те, що вірус Зіка поширюється по Латинською Америкою швидше, ніж це передбачають моделі, що враховують тільки "комариний" шлях зараження.

Додаткова проблема полягає в тому, що імунна система набагато менш активна в очах і мозку, ніж в інших частинах тіла, що підвищує ймовірність виживання вірусу в очах протягом довгого часу після того, як імунні клітини очищають тіло від інфекції.

Раніше вченим вдалося довести, що вірус Зіка безпосередньо пов'язаний з мікроцефалією у новонароджених та з синдромом Гієна-Барре. Тільки в Бразилії зафіксовано більше 4 тисяч випадків мікроцефалії.

ВООЗ оголосила вірус Зіка глобальною загрозою. Експерти прогнозують, що в 2016 році вірусом можуть заразитися до 4 мільйонів чоловік в Південній і Північній Америці. На даний момент випадки захворювання відзначені у всіх частинах світу. Основним рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti.

У липні стало відомо, що франко-австрійська компанія Valneva створила пробну версію вакцини проти вірусу Зіка. Препарат розроблений на базі створеної раніше Valneva вакцини від японського енцефаліту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі