Топ Новини

Вікіпедія втратила майже половину англомовних авторів через бюрократію

7 січня 2013 в 13:55

Найбільший у світі інформаційний веб-сайт втрачає англійських авторів через ускладнену процедуру створення статей і внесення правок. Охочих безкорисливо витрачати свій час і отримувати відмову в доступі стає все менше.

wikipedia-logo_bal.jpg
З 2007 року число англомовних авторів статей Вікіпедії скоротилося з 56 до 35 тисяч людей

Відома онлайн енциклопедії Wikipedia втрачає авторів, які пишуть статті англійською мовою, що негативно позначається на скарбниці знань для користувачів інтернет, яка постійно оновлюється, йдеться в науковому журналі American Behavioral Scientist.

За даними дослідника Аарона Халфакера (Aaron Halfaker) з університету Міннесоти, у 2007 році англомовних авторів статей Вікіпедії налічувалося 56 тисяч, у 2012 році їх вже всього 35 тисяч. Причина, ймовірно, криється в ускладненій процедурі створення статей і внесення поправок у вже існуючі, зазначив Халфакер і його колеги-дослідники.

"Wikipedia переросла з енциклопедії, в якій кожен (користувач) міг внести поправки, в енциклопедію, де користувач повинен подолати байдужу стіну автоматичної відмови (зміни даних) і, як і раніше мати бажання добровільно жертвувати часом і енергією для редакції",- йдеться у статті дослідників. Це призводить до ситуації, коли найбільший у світі інформаційний веб-сайт втрачає англійських авторів і, як наслідок, втрачає свою можливість залишатися оперативними джерелом знань в онлайн режимі, йдеться у висновку доповіді.

Незважаючи на негативний висновок дослідників у доповіді, Wikipedia є найбільшою у світі онлайн-енциклопедією. Проект налічує більше 23 мільйонів статей 285 мовами світу.

Читайте також:

Відвідувачі україномовної Вікіпедії в 2012 році цікавилися Україною і Тарасом Шевченком, російськомовної - Росією і порносайтами

Британських піарників зловили на редагуванні Вікіпедії

Зареєстрований 100 000-й автор української "Вікіпедії"

Українці читають англійську Вікіпедію частіше за українську

 

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...