Топ Новини

Відвідуваність української Вікіпедії після протестної акції російської версії зросла майже у 5 разів

13 липня 2012 в 11:47
Головну сторінку української Вікіпедії у цей день відвідали 103 тисячі 886 разів, тоді як зазвичай її відвідують 20-25 тисяч разів на день.
ukraine_vishivanka_ukraine_narod13.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У день страйку російської Вікіпедії 10 липня відвідуваність української Вікіпедії значно перевищила середньостатистичні показники, повідомляє фонд "Вікімедіа Україна".

Головну сторінку української Вікіпедії у цей день відвідали 103 тисячі 886 разів, тоді як зазвичай її відвідують 20-25 тисяч разів на день, повідомляється в поширеному фондом прес-релізі.

Такі статті, як "українська мова", "Київ", "Москва", "Росія", "Ялта", "Шопен", "Шекспір" відвідували у 2-3 рази частіше, а "Україна" і "Джастін Бібер" - у 7 разів частіше, ніж у попередні дні липня.

Це свідчить про те, що українська Вікіпедія має значний потенціал, який не розкривається через те, що багато українців володіють також російською. Сприяти збільшенню відвідування української Вікіпедії може зміна налаштувань в пошукових системах таким чином, щоб пошук спочатку проводився в українських джерелах, наголошується в прес-релізі "Вікімедіа Україна".

Як повідомлялося, російськомовна версія "Вікіпедії" 10 липня припинила роботу на добу на знак протесту проти законопроекту N 89417-6 "Про внесення змін до Федерального закону "Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їхньому здоров'ю та розвитку", і окремих законодавчих актів РФ", що знаходиться на розгляді в Держдумі. На головній сторінці проекту повідомлялося, що внесення поправок до закону про інформацію може привести до створення позасудової цензури всього Інтернету російською мовою, в тому числі до закриття доступу до Вікіпедії російською мовою.

Український мовний розділ Вікіпедії, за даними фонду "Вікімедіа Україна", за кількістю статей посідає 14-те місце, а за відвідуваністю - 20-те місце у світі (станом на квітень 2012).

Читайте також:

Російська Вікіпедія закрилася на знак протесту (фото)

В Англії з’явилося перше у світі Wikipedia-місто (фото)

Українська Вікіпедія обігнала російську за якістю статей

Британських піарників зловили на редагуванні Вікіпедії

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...