Вертоліт-велосипед встановив світовий рекорд тривалості польоту (відео)

21 червня 2012 в 17:30
Gamera II був створений групою студентів та співробітників Мерілендського університету. Діаметр квадрокоптера становить 32 метри при масі трохи більше 30 кілограмів.
article6581.large.jpg
umd.edu

Вертоліт на мускульній тязі встановив світовий рекорд - квадрокоптер Gamera II, що приводиться в рух всього однією людиною, протримався в повітрі 35 секунд. Про це повідомляється на сайті Мерілендського університету. Новому рекорду ще належить пройти офіційний процес схвалення Національною асоціацією аеронавтики (National Aeronautic Association).

Gamera II був створений групою студентів та співробітників Мерілендського університету. Діаметр квадрокоптера становить 32 метри при масі трохи більше 30 кілограмів. Такої низької маси вдалося домогтися завдяки використанню вуглепластика. Пілотував апарат Колін Гор, маса якого (в даній ситуації важлива) становила близько 63 кілограми. Він приводив гвинти в рух за допомогою педалей.

За словами творців, домогтися такого тривалого польоту (попередній рекорд Gamera становив 11,5 секунди) вдалося завдяки посиленому використанню екранного ефекту - ефекту різкого збільшення підйомної сили крила у відносній близькості від екрануючої поверхні.

Вертоліт був розроблений спеціально для конкурсу Sikorsky Prize (Приз Сікорського). За вимогами цього змагання, переможець якого отримає 250 тисяч доларів, вертоліт, що приводиться в рух однією людиною, повинен пробути в повітрі як мінімум 60 секунд.

При цьому він повинен піднятися на висоту не менше 3 метрів (висота польоту Gamera II не повідомляється), залишаючись в рамках заздалегідь окресленого квадрата зі стороною 10 метрів. Крім Gamera в даний час за приз борються ще як мінімум дві команди. Однією з них вдалося побудувати квадрокоптер Yuri I, який пробув на висоті близько 20 сантиметрів майже 20 секунд.

Примітно, що для літаків на мускульній тязі вдалося домогтися набагато більших успіхів. Так, у 1979 році Gossamer Albatross перетнув Ла-Манш. При розмаху крила в 30 метрів творцям апарату вдалося домогтися маси в 32 кілограми.

Читайте також:

У Києві побудують 19 вертолітних майданчиків


«Людина-павук» підкорив найвищу будівлю Франції (відео)

Севастопольський марафонець перетнув море від Кіпру до Ізраїлю вплав

Житель Австралії в 97 років став найстарішим у світі випускником вузу

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...