Топ Новини

Великий адронний колайдер закрили на ремонт до кінця 2014 року

14 лютого 2013 в 09:57

Експерименти з субатомними частками повинні поновитися в наступному році. Після ремонту колайдер вийде на нову потужність і може послужити для виявлення нових елементарних частинок.

Плановий ремонт Великого адронного колайдера (ВАК) почнеться в четвер, 14 лютого - за 20 місяців фахівці модернізують установку і підготують її до роботи на більш високих енергіях, йдеться в повідомленні Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН).

З початку січня 2013 року на колайдері йдуть зіткнення протонів та іонів свинцю. Перший такий експеримент був проведений ще у вересні 2012 року, він тривав декілька годин, але дав істотні наукові результати. За допомогою "асиметричних" зіткнень вчені сподіваються краще зрозуміти фізику іонних зіткнень, цікаву з точки зору отримання кварк-глюонної плазми, вихідної речовини Всесвіту.

Протон-іонний експеримент 14 лютого буде офіційно завершено. Як відзначає ЦЕРН, у першу 20-місячну зупинку модернізація торкнеться не тільки основного, 27-кілометрового кільця найбільшого в історії прискорювача елементарних часток, але і "допоміжних" пришвидшувачів, Протонного синхротрона (PS) та Протонного суперсинхротрона (SPS), а також майже всієї інфраструктури комплексу.

Після відновлення роботи сумарна енергія зіткнень протонів повинна збільшитися з нинішніх 8 тераелектронвольт до 14 тераелектронвольт. Підвищення енергії зіткнень дозволить вченим частіше отримувати рідкісні події – наприклад, бачити народження бозона Хіггса, а також дасть більше можливостей для пошуків "нової фізики" за межами Стандартної моделі.

Зазначимо, що в 2012 році ВАК виконав своє головне завдання - фізикам вдалося виявити сліди нової частинки, яка за всіма параметрами дуже близька до теоретично ймовірного бозона Хіггса. Ця частинка є останнім вирішальним елементом Стандартної моделі і відповідає за масу всіх інших елементарних частинок.

Читайте також:

На Великому адронному колайдері, можливо, отриманий новий вид матерії

На адронному колайдері встановлено світовий рекорд температури: 5,5 трлн градусів

Колайдер зафіксував рідкісний розпад частинок, "поховавши" теорію нової фізики

Вчені поставили під сумнів відкриття бозона Хіггса

За матеріалами: gazeta.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...