Учений створив програму, що блокує Facebook, щоб нарешті закінчити дисертацію

4 квітня 2012 в 16:45
«У нас немає сили волі або вродженої здатності впоратися зі спокусою соціальних мереж»,- вважає автор програми для блокування Facebook.
computer_internet_DSC3908.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Американський дослідник Фред Штуцман розробив програми, що допомагають зосередитися на роботі і оберігають від спокус інтернету та соціальних мереж. Додаток для підвищення продуктивності Freedom відключає користувача від інтернету на певний час, і єдиний спосіб його обійти - перезавантажити комп'ютер, розповів Штуцман в інтерв'ю виданню New Scientist.

Інший додаток, Anti-Social, що блокує сайти, зокрема соціальні мережі, що відволікають від роботи. За словами Штуцмана, ці програми «змушують вас працювати». Він зізнався, що розробив ці програми, бажаючи «перетворити свій комп'ютер назад у друкарську машинку, щоб написати дисертацію».

Коли Штуцман виклав додаток Freedom в інтернет, багато хто назвав це «жахливою ідеєю, ознакою того, що наше суспільство втратило самоконтроль»; але інші вважають думку чудовою і почали використовувати додаток: на сьогоднішній день більше 300 тис. людей завантажили Freedom і 125 тис. - Anti-Social, сказав він.

Соціальні мережі все більше відволікають нас від роботи, нав'язуючи зобов'язання відповідати на повідомлення і так далі. На думку Штуцмана, «у нас немає сили волі або вродженої здатності впоратися з цією спокусою». «Ми соціальні істоти - ми хочемо взаємодіяти з іншими людьми, тому інструменти, що дозволяють нам постійно підтримувати соціальну активність, привабливі для нашої людської сутності», - зазначив він.

Популярність розроблених ним програм Штуцман пояснює тим, що «перевантаження соціальними мережами та інформацією - реальний факт». «Одна з головних причин, чому люди користуються додатком Freedom, цілком утилітарна: зробити свою роботу. Але вона відображає більш масштабне прагнення людей відключитися від Мережі і мати в своєму розпорядженні більше часу. Мені здається, сьогодні посилюється популярність ідеї «відключення», тому що від цих спокус усе важче позбутися», - сказав він.

Читайте також:

П'яту частину часу в інтернеті користувачі проводять у соціальних марежах

Дослідження: Чверть записів у Twitter - одне сміття


У Facebook тепер можна скласти «список ворогів»

Українці в інтернеті переважно спілкуються в соцмережах, читають новини і скачують фільми

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...