Вчені знайшли ефективний спосіб боротьби з раком мозку

Поділитися
Вчені знайшли ефективний спосіб боротьби з раком мозку Вчені почали лікувати рак за допомогою генної терапії © Lenta.ru
Генна терапія допоможе в лікуванні гліобластоми.

Вчені з Міжнародної школи просунутих досліджень розробили новий вид генної терапії, яка допоможе в лікуванні одного з найбільш агресивних видів пухлин мозку – гліобластоми. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Oncotarget.

Ключовим елементом нового лікування став ген, відомий як Emx2. Emx2 відповідає за придушення росту одного типу гліальних клітин - астроцитів - під час ембріонального розвитку. Астроцити мають зірчасту форму з численними відростками і грають роль, як і інші гліальні клітини, у підтримці, харчуванні та захисті нейронів, а також регулюють їхню функцію. Коли відбувається ріст ембріона, нейрони активно діляться, а гліальні клітини чекають своєї години. Після того, як нервова система сформована, починають розмножуватися астроцити. У цей час відбувається різке зниження активності Emx2.

Читайте також: Вчені заявили про прорив у лікуванні раку

Оскільки Emx2 регулює ріст гліальних клітин, учені припустили, що його можна використовувати в лікуванні глиобластом. Ці пухлини дуже схожі на сукупність астроцитів. Перші експерименти показали, що активація гена успішно запобігає росту ракових клітин.

Emx2 сприяє порушенню метаболізму ракової пухлини в шести різних точках. Зазвичай стійкість до раку будь-якої терапії, що пригнічує ріст пухлини, проявляється через численні обхідні шляхи, які клітини використовують, щоб впоратися з лікуванням. У разі ж дії Emx2 у гліобластоми виявляється мало шансів.

Провівши досліди на мишах, дослідники встановили, що Emx2 успішно впорався з чотирма видами гліобластоми, не завдавши шкоди здоровим клітинам нервової системи.

На думку дослідників, новий спосіб боротьби з раком допоможе уникнути виникнення рецидивів пухлин.

Раніше повідомлялося про те, що вчені запропонували лікувати рак за допомогою осиного отрути. Вчені виявили молекулу, яка має протиракові властивості, у складі отрути особливого підвиду ос, Polybia paulista, батьківщиною яких є Бразилія. МР1 атакує ракові клітини, не ушкоджуючи при цьому здорові, а зосереджуючи увагу на аномальному поширенні ліпідів у ракових клітинах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі