Топ Новини

Вчені зафіксували сигнал гравітаційних хвиль

11 лютого 2016 в 18:28

Викривлення в просторі-часі  були передбачені Альбертом Ейнштейном у 1915 році.

гравитационные волны
Вченим вперше вдалося зафіксувати сигнал гравітаційних хвиль
N+1

Вчені з проекту Advanced LIGO змогли зафіксувати сигнали гравітаційних хвиль. Про це представники колаборації заявили на прес-конференції Національного наукового фонду США.

Як заявив представник LIGO, "ми спіймали гравітаційні хвилі, ми зробили це". Джерелами гравітаційних хвиль вчені назвали злиття двох чорних дір. Сигнал був зафіксований ще у вересні, його побачили обидві обсерваторії, які входять до колаборації.

Представники LIGO називають сигнал "дуже специфічним". Було зафіксовано підвищення частоти коливань з часом, що передбачає ЗТВ для зливаються масивних об'єктів. Аналіз сигналу зайняв близько місяця.

Читайте також: Вчені виявили сотні нових галактик в районі Великого атрактора

Енергія, що виділилася в результаті злиття, еквівалентна трьом масам Сонця. За словами вчених, злиття відбулося 1,3 мільярда років тому на відстані більше мільярда кілометрів від Землі.

Гравітаційні хвилі — прямий наслідок рівнянь загальної теорії відносності, запропонованих Альбертом Ейнштейном у 1915 році. Вони описуються рівняннями хвильового типу, їхні рішення відповідають збуренням простору-часу, що рухається зі швидкістю світла. На відміну від електромагнітних хвиль — світла — інтенсивність гравітаційних хвиль на багато порядків менша, тому виявити їх вдалося лише через 100 років з моменту передбачення.

Раніше вчені заявили про те, що чорні діри можуть підтримувати життя на планетах, які їх оточують.

За матеріалами: N+1
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • molaaar 12 февраля, 17:01 ейнштейн міг щось ''передбачити'' тільки від чужого імені.тому що ТЕОРІЮ ВІДНОСНОСТІ він просто вкрав у ПУАНКАРЕ. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...