Топ Новини

Вчені за допомогою генної інженерії змогли вилікувати спадкову сліпоту

20 березня в 17:30

Отриманий досвід дозволить вилікувати тисячі людей по всій Землі.

Сетчатка
Вченим вдалося повернути зір хворому на спадкову сліпоту
gastroentero.ru
Вчені за допомогою генної інженерії змогли повернути зір 29-річному британцеві, який осліп через спадкове захворювання, повідомляє The Telegraph.

Чоловік осліп через пігментний ретиніт – спадкове захворювання, яке призводить до суттєвого погіршення зору або ж його повної втрати. Іноді симптоми захворювання проявляються в дитинстві, але в деяких випадках стають помітні вже в зрілому віці.

Спочатку дослідники взяли у пацієнта генетичний матеріал, а потім перепрограмували ген, який піддався мутації в результаті захворювання. Після чого перерограмування ДНК була введена в око пацієнта за допомогою вірусу, який не загрожує здоров'ю людини.

Читайте також: Вчені створили пристрій для швидкої діагностики бактеріальних інфекцій

Як відзначають вчені, пацієнт вже вдома, але будуть потрібні кілька років спостережень для того, щоб переконатися в ефективності терапії.

У грудні 2015 вчені з японського інституту Рікен виростили тканину сітківки ока із стовбурових клітин і пересадили її на сітківку і макак резусів з ослабленим з народження зором. Тести, які були проведені через три тижні після операції, показали, що зір значно покращився як мінімум у двох мавп.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...