Топ Новини

Вчені з'ясували, що температура земної ядра така ж, як на поверхні Сонця

26 квітня 2013 в 17:21

Температура ядра - це критично важливий показник для безлічі фізичних розрахунків. Цей показник зачіпає десятки параметрів у геофізиці, сейсмології, геодинаміці та інших науках.

Земля
Гаряча планета

Нові дослідження внутрішніх шарів нашої планети показують, що внутрішнє ядро планети може бути набагато гарячішим, ніж вважалося. Згідно з новими оцінками, його реальна температура може бути близька до 6000 градусів - приблизно така ж температура на поверхні Сонця.

Крім того, за новими даними, наше ядро в реальності має досить великий кристалізований шар, всередині якого знаходиться розпечена речовина в рідкій формі. Протягом тривалого часу дослідники дискутували щодо того, при якій температурі ядро могло б кристалізуватися.

В останньому номері наукового журналу Science дослідники за допомогою спеціальної рентгенівської установки досліджували крихітні частинки заліза, який є базовим елементом ядра і уточнили дані про температуру, при якій ядро і його залізо кристалізуються або плавляться. Автори дослідження говорять, що сейсмохвилі дають прекрасне уявлення про товщину того чи іншого геологічного шару Землі, але вони не дають уявлення про його температуру. Саме тому температурне питання і донині залишається багато в чому відкритим.

Дослідження, проведені ще в 90-х роках показали, що залізо, з якого складається ядро Землі, має плавитися приблизно при 5000 градусах. Відповідно, тоді ж було встановлено, що температура ядра близька до цієї позначки. Проте зараз геологи кажуть, що отримали більш детальні відомості про залізо зі складу ядра і тепер вони вважають, що 5000 градусів для нього недостатня, тоді як ближча оцінка в 6000 градусів.

Агнес Діваель, геолог з французького дослідницького агентства CEA, говорить, що ними була розроблена більш точна оцінка складу ядра і температура плавлення в 6000 градусів - це лише перша приблизна оцінка. "Зараз існує багато конкуруючих теорій з розрахунку температури ядра Землі. Жодна з них не є на 100% точною", - говорить Діваель.

Між тим, температура ядра - це критично важливий показник для безлічі фізичних розрахунків, пов'язаних з нашою планетою. Цей показник зачіпає десятки параметрів у геофізиці, сейсмології, геодинаміці та інших науках. Навіть параметри земного тяжіння можна переглянути залежно від температури і щільності ядра.

Французькі дослідники говорять, що раніше прозвучала оцінка в 5000 градусів - це явно занижена оцінка. Більш правдивим їм здається діапазон в 5 750 - 6 250 градусів.

Читайте також:

Магнітне поле Землі змінює знак

Зміна клімату обумовлено... видобутком нафти з надр Землі

За матеріалами: cybersecurity.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...