Вчені встановили причину розвитку невиліковного раку шкіри

Поділитися
Вчені встановили причину розвитку невиліковного раку шкіри Невиліковна меланома розвивається через зміни в імунних клітинах © Lenta.ru
Імунні клітини не здатні боротися з раковими пухлинами.

Американські вчені знайшли причину, за якою для деяких пацієнтів з раком шкіри імунотерапія виявляється марною. Причини цього лежать у механізмі, який перемикає гени в імунних клітинах, роблячи їх нездатними боротися з раковими пухлинами. Результати досліджень вчених були представлені на щорічній конференції Американського товариства клінічної онкології.

При лікуванні меланоми застосовуються імунні клітини, які належать самому пацієнту. Але в деяких випадках імунотерапія є неефективною, причиною чого може служити зниження активності клітин імунітету. У ході дослідження вчені проаналізували роботу генів із клітин меланоми, отриманих від 24 пацієнтів. Вчені шукали схожі для кожного зразка зміни в епігеномі - сукупності всіх епігенетичних факторів. Епігенетичні фактори представляють собою молекули різного типу, що зв'язуються з ДНК або модифікують білки, які особливим чином упакують нитку ДНК, впливаючи тим самим на активність генів. Такі зміни можуть служити причиною того, чому клітини перестають бути ефективними в боротьбі з раком.

Вчені виявили більше 60 різних епігенетичних модифікацій, а також 10 варіантів змін в роботі генів, загальних для клітин меланоми, стійких до імунотерапії. На думку дослідників, їхня робота допоможе розробити методи генетичної корекції лімфоцитів на тому етапі, коли їх виділяють з організму пацієнта і залишають розмножуватися а лабораторних умовах перш ніж використовувати у терапії.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.

Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі