Вчені виявили нові докази існування дев'ятої планети Сонячної системи

27 березня 2016 в 17:45

Планета своєю гравітацією діє на об'єкти пояса Койпера.

девятая планета
Дев'ята планета Сонячної системи впливає на об'єкти поясу Койпера
nature.com

Вчені заявили про те, що знайшли нові докази існування в Сонячній системі нової, поки ще невідомої планети. Докази її існування опублікував на своїй сторінці в Twitter астроном Майкл Браун, який зіграв ключову роль у "зниженні" статуса Плутона.

Браун опублікував слайд організації SETI, на якому показано існування ще одного об'єкта поясу Койпера (uo3L91), чий рух підвладний сильному гравітаційному впливу іншого великого і поки невідомого об'єкта. Імовірно, цим об'єктом і є дев'ята планета Сонячної системи.

Читайте також: Молодий мандруючий Юпітер міг "вичистити" внутрішню Сонячну систему - вчені

Новий об'єкт був виявлений телескопом Канада-Франція-Гаваї, за допомогою якого вчені проводять дослідження зовнішніх меж Сонячної системи. Він обертається навколо інших космічних тіл.

22
Hi-news.ru

Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна — на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.

За матеріалами: Hi-news.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...