Вчені виявили найдавнішу відому скам'янілість

Поділитися
Вчені виявили найдавнішу відому скам'янілість Вчені виявили сліди бактерій віком 3,8 мільярда років © strana.ru
Вік слідів бактерій оцінюється у 3,8 мільярда років.

Вчені виявили у канадській частині Гудзонової затоки скам'янілі мікроскопічні филаменти і трубочки, які були утворені залізобактеріями. Скам'янілості були знайдені у відкладеннях кварцу в супракрустальному поясі Нуввуагітук (Nuvvuagittuq Supracrustal Belt, NSB), вік якого оцінюється від 3,77 до 4,30 мільярдів років. Про свою знахідку дослідники повідомили в журналі Nature.

В ту епоху місцевість являла собою систему підводних гідротермальних джерел – ландшафт, який вважається одним з найбільш ймовірних центрів розвитку раннього життя. До недавнього часу найдавніші скам'янілості були виявлені в Австралії і датовані більш раннім періодом 3,46 мільярда років, а їхнє біологічне походження залишалося під питанням.

Автори нової знахідки приділили особливу увагу доведенню природи нової скам'янілості. Вони розглянули різні можливості формування таких гематитових філаментів і трубочок в ході геохімічних процесів, при різних температурі і тиску, показавши, що все це навряд чи могло спрацювати в даному випадку.

Читайте також: Палеонтологи знайшли докази існування давнього "Чубаки"

З іншого боку, за характером розгалуження ці структури дуже близькі до тих слідів, які залишають сучасні бактерії, що мешкають біля гідротермальних джерел, більш "м'яких" мінералах, таких як апатит або графіт. Крім того, в NSB в оточуючих знахідку мінералах автори помітили характерні бульбашки, схожі на сліди впливу окислюючих залізовмісні мінерали мікробів.

Знахідка дає надію на виявлення слідів життя на Марсі, оскільки в той час, коли жили мікроби, сліди яких вдалося зафіксувати вченим, Червона планети була повна води і, можливо, мікроскопічної життя.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі