Вчені виявили ген, що керує старінням мозку

16 березня в 12:16

Мутації гена можуть прискорити або уповільнити старіння мозку на десятки років.

мозг человека
Виявлено ген, який керує старінням мозку
Naked Science
Вченим вдалося виявити в ДНК людини незвичайний ген, мутації якого можуть в літньому віці прискорити старіння мозку на десятки років або сповільнити цей процес з аналогічною силою. Висновки дослідників опубліковані в журналі Cell Systems.

У ході дослідження вчені порівняли зразки ДНК з майже двох тисяч шматочків мозку, що пожертвували заради науки люди, які померли з природних причин і не страждали від хвороби Аьцгеймера, розсіяного склерозу або інших нейродегенеративних розладів.

Вивчаючи ці геноми, вчені порівнювали не тільки структуру самих генів, але і те, як активно їх зчитували клітини мозку. Це дозволило розкрити не тільки те, як відмінності у структурі генів впливали на роботу кори і інших верств мозку, але і зрозуміти, як змінювався характер їхньої роботи по мірі старіння організму.

У ході дослідження вченим вдалося виділити кілька ділянок ДНК, які впливали на швидкість старіння мозку. Розрахунки ж показали, що сильніше всього на цей показник впливав ген TMEM106B – ділянка ДНК, що відповідає за формування зв'язків між нервовими клітинами і їхнє очищення від білкового "сміття". Навіть невеликі мутації в його структурі сильно впливали на вигляд кори в літньому віці, прискорюючи або сповільнюючи старіння на кілька років, з'ясували вчені.

Читайте також: Вчені зафіксували випадок активності мозку після смерті

Цей ген "включався" тільки в літньому віці, починаючи впливати на роботу мозку приблизно у 65 років. Причини такого стану справ вчені на даний момент пояснити не можуть.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...