Вчені створили сильний і акуратний маніпулятор

1 лютого 2016 в 17:41

Дослідники порівняли захоплення маніпулятора з захопленням кінчиками пальців.

манипулятор
Маніпулятор може захопити курячої яйце, не розбивши його
N+1

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) розробили маніпулятор для роботів, здатний захоплювати крихкі предмети, наприклад, курячі яйця або повітряні кулі, не знищуючи їх при цьому. При створенні маніпулятора вчені використовували електроадгезію – утримання предмета здійснюється за рахунок електростатичної напруги. Результати роботи вчених були опубліковані в журналі Advanced Materials.

При включенні живлення два еластичних плоских актуатора міцно схоплюють предмет. Дослідники порівнюють таке захоплення зі звичним захопленням кінчиками пальців. За словами розробників, маніпулятор вийшов дуже міцним, сильним і акуратним.

манипулятор
N+1

За словами авторів пристрою, подібний маніпулятор може згодиться на виробництві в харчовій промисловості, при протезуванні і навіть для збору космічного сміття.

Читайте також: Вчені навчили роботів розпізнавати предмети на дотик

Раніше аматори з США створили робота, здатного зібрати кубик Рубіка за одну хвилину. Людина може зібрати головоломку Ерне Рубіка приблизно за п'ять секунд, це робить робота рекордсменом за максимально оперативної складання кубика.

За матеріалами: N+1
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...