Вчені спростували популярну гіпотезу про зародження життя на Землі

25 січня в 12:50

Дослідники не знайшли зв'язку між падінням астероїдів і появою перших живих організмів.

Земля
Вчені спростували зв'язок між бомбардуванням метеоритами і зародженням життя на Землі
NASA
Вчені заявили про те, що наступ Великої ордовицької події біорізноманіття не пов'язаний з падінням на Землю метеоритів, як вважалося раніше. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Communications.

У ході дослідження вчені провели датування кристалів циркону, які були виявлені в одному з шведських кар'єрів. Даний кар'єр містить у собі безліч стародавніх метеоритів. В результаті було встановлено, що бомбардування планети в ордовицький період почалася приблизно 468 мільйонів років тому, тобто на три мільйони років пізніше, ніж почалася однойменна подія біорізноманіття.

Читайте також: Стародавні та сучасні метеорити відрізняються за складом – вчені

Велика ордовицька подія біорізноманіття почалася близько 471 мільйонів років тому і тривала протягом приблизно 25 мільйонів років. За цей період на планеті відбулося різке зростання числа видів морських та наземних організмів. Багато вчених пов'язують ордовицьку подію з метеоритним бомбардуванням Землі. Нове дослідження спростовує таку точку зору.

Раніше вчені заявили про те, що життя на Землі могло зародитися в результаті впливу комети. В ході експериментів вчені використовували метальний пістолет для того, щоб виробити подібне на кометний вплив на заморожену суміш амінокислот, водного льоду та силікатів (форстеритів). У результаті було визначено, що амінокислоти змогли виробити більш складні пептиди – молекули, які формують білки.

За матеріалами: Lenta.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...