Вчені розкрили таємницю полювання шаблезубих тигрів

Поділитися
Вчені розкрили таємницю полювання шаблезубих тигрів Шаблезубі тигри травмувалися частіше, ніж жахливі вовки
Стародавні коти полювали на здобич із засідки.

Вчені за допомогою слідів пошкоджень на кістяках шаблезубих тигрів і жахливих вовків, які були головними хижаками льодовикового періоду, встановили особливість їхнього полювання і визначили, які травми їх губили. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Ecology & Evolution.

У ході дослідження вчені вивчили останки двох видів топ-хижаків льодовикового періоду – шаблезубих кішок-смилодонів (Smilodon fatalis) і жахливих вовків (Canis dirus). Як сьогодні вважають палеонтологи, смилодони і жахливі вовки були повними антиподами – коти полювали на великих жертв із засідки, стрибаючи на них і намагаючись прокусити їм шию, а вовки нападали на середніх за розміром травоїдних тварин, переслідуючи і заганяючи їх до знемоги, використовуючи для цього лише ноги і щелепи.

Аналіз останків шаблезубих кішок і вовків показав, що відмінності в манері їхнього полювання дійсно відбивалися в тому, які травми вони найчастіше отримували. Приміром, шаблезубі кішки в половині випадків травмували хребет у поперековому відділі, плечі, а також задні лапи, а вовки – частіше страждали від травм щиколоток, кісток передніх і задніх лап, розриву зв'язок і переломів шиї.

І те й інше підтверджує гіпотези вчених про те, як полювали ці хижаки. Шаблезубі тигри найчастіше отримували травми в тих випадках, коли їм не вдавалося притиснути жертву передніми лапами після нападу із засідки, і вона їх відкидала їх або падала на тіло кішки, ламаючи їй хребет. У свою чергу, жахливі вовки ламали собі шию, коли їхня жертва мотала головою, намагаючись скинути хижака, а також ламали ноги і рвали зв'язки, спотикаючись при переслідуванні видобутку.

Дослідники також встановили, що хижі кішки частіше травмувалися, ніж їх псячі "конкуренти". Як вважають вчені, це пов'язано з тим, що тигри полювали на більших жертв, ніж вовки, і робили це в поодинці, що підвищувало ризик травми. Крім того, це може бути пов'язано з тим, що смилодони жили набагато довше, ніж жахливі вовки, що дозволяло їм накопичувати більше ушкоджень протягом усього життя.

Раніше палеонтологи знайшли останки гігантського стародавнього крокодила, "каролінського м'ясника". Тварина, яка жила 231 мільйон років тому, можливо, була найсмертоноснішою істотою на Землі до еволюції найбільших динозаврів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі