Вчені припустили існування життя на коричневих карликах

Поділитися
Вчені припустили існування життя на коричневих карликах На коричневих карликах може існувати життя © NASA
В атмосфері "невдалих зірок" можуть існувати організми-"вітрила" або організми-"літаючі мішки".

Вчені з Великобританії заявили про те, що в атмосфері коричневих карликів, які також називають "невдалими зірками", може існувати життя у вигляді організмів-"вітрил" або організмів-"літаючих мішків". Висновки вчених були опубліковані на сайті arxiv.org.

У 1976 році астроном із США Карл Саган висловив ідею про те, що у верхніх шарах атмосфери газових гігантів можуть жити організми-"вітрила" або організми-"літаючі мішки". Тепер астрономи вирішили перевірити це припущення для коричневих карликів, використовуючи рівняння, запропоноване Саганом.

Розрахунки показали, що на холодному коричневому карлику дійсно може існувати життя. Вчені з'ясували, якими повинні бути організми, щоб не "впасти" в нижні шари атмосфери або ж не бути віднесеними в космічну далечінь. За умови, що на субзірковому об'єкті не буде потоків повітря, що піднімаються з глибинних шарів, в атмосфері можуть жити мікроорганізми, чий розмір приблизно у 10 разів менший за розміри звичайних земних бактерій. Якщо ж припустити наявність потужних висхідних потоків, то, згідно з висновками вчених, можливе існування й великих істот.

Варто відзначити, що в Чумацькому Шляху розраховується приблизно один мільярд коричневих карликів, що набагато більше кількості планет, схожих на нашу Землю. Висновки вчених свідчать про те, що пошук життя на таких екзопланетах має сенс.

Коричневі карлики вважаються чимось середнім між зірками і планетами. Маса подібних об'єктів становить від 12 до 80 мас Юпітера. У надрах коричневих карликів виникають процеси термоядерного синтезу, що веде до виділення величезної кількості енергії. Разом з тим, температура в надрах таких об'єктів не може досягти значень, які потрібні для протікання найважливішої термоядерної реакції перетворення водню на гелій. Саме це забезпечує довге світіння звичайним зірок. Так що коричневі карлики швидко остигають.

Раніше повідомлялося про те, що вчені помітили наявність погоди на планеті PSO J318.5-22, яка втратила свою материнську зірку. На думку вчених, на планеті є хмари розплавлених силікатів і металу. Об'єкт PSO J318.5-22 був виявлений ще в 2013 році. Тоді після недовгих дискусій вчені віднесли його до розряду планет-гігантів, а не до коричневих карликів, які є наполовину зіркою, наполовину планетою. Було вирішено, що PSO J318.5-22 є планетою, газовим гігантом зразок Юпітера, народженої біля зірки, але згодом викинутої з материнської системою гравітаційним впливом сусідніх планет.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі