Вчені представили перші результати пошуку позаземного життя

21 квітня в 13:08

Дослідники виявили 11 ймовірних сигналів діяльності інопланетних цивілізацій.

галактика
Виявлені 11 вірогідних свідчень існування позаземних цивілізацій
NASA
Команда міжнародного проекту Breakthrough Listen проаналізувала кілька петабайт даних, серед яких дослідники виявили 11 подій, які можуть бути ймовірними проявами діяльності позаземних цивілізацій.

Проаналізована інформація була отримана за допомогою наземних телескопів GBT (Green Bank Radio Telescope, США), Lick Observatory's Automated Planet Finder (США) і Parkes Radio Telescope (Австралія). Аналіз даних здійснено учасниками проекту SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence, США).

Як відзначають учасники проекту, штучні сигнали відрізняються від природних такими особливостями випромінювання, як вузька смуга пропускання, нерегулярні спектральні закономірності поведінки, пульсація або модуляція, а також наявністю широкосмугових спектрів з незвичайними характеристиками. Розроблені вченими алгоритми дозволяють розрізняти земні (в тому числі від штучних супутників планети) і позаземні сигнали і відстежити в останньому випадку його положення на небесній сфері.

Читайте також: У США вивчають радіосигнал, який міг бути посланий позаземною цивілізацією

На думку вчених, малоймовірно, що якісь з 11 виявлених сигналів є свідченням існування інопланетних цивілізацій, але це не виключено.

Раніше Стівен Хокінг заявив про те, що інопланетні цивілізації можуть виявитися войовничими кочівниками і поневолити Землю в разі контакту з ними. Вчений вважає, що якщо інопланетяни все-таки відвідають Землю, наслідки для землян можуть виявитися такими ж, як відкриття Колумбом Америки для корінних американців.

За матеріалами: Lenta.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...