Вчені пов'язали вживання солодких напоїв з атрофією мозку

21 квітня в 14:25

Вживання великої кількості газованих напоїв і соків може призвести до серйозних наслідків.

33
Вживання великої кількості солодких напоїв призводить до порушень в роботі мозку
Вчені заявили про те, що вживання великої кількості газованих напоїв, підсолоджувачів і соків може призвести до погіршення пам'яті і зменшення обсягу мозку. Висновки дослідників опубліковані в журналі Аlzheimer's & Dementia.

У ході дослідження вчені спостерігали за роботою мозку і пам'яті чотирьох тисяч американців з міста Фремінгхем. Протягом 10 років автори статті спостерігали, як змінювався їхній IQ та інші інтелектуальні показники, а також отримували знімки мозку за допомогою магнітно-резонансного томографа, відзначаючи всі зміни в його структурі. Ці дані вчені порівняли з тим, що вони знали про дієту учасників експерименту, і спробували знайти закономірності.

У результаті стало відомо, що вживання більше однієї-двох порцій газованих напоїв і підсолоджувачів в день може привести до розвитку цілого ряду проблем в роботі мозку - його більш серйозного усихання в старості, розвитку слабоумства, а також більшому ризику розвитку інсульту і проблем з епізодичною і довготривалою пам'яттю.

Читайте також: Вчені планують створити жуйку для виявлення раку

У середньому обсяг мозку у таких людей був меншим на 1%, при цьому обсяг гіпокампа, центру пам'яті, знижувався на 2%. Любителі газованої води запам'ятовували на 6% менше історій, які їм розповідали вчені, і набагато гірше згадували їх на наступний день після експерименту, ніж люди, які не п'ють подібні напої.

Дослідники підкреслюють, що поки не можна зрозуміти, що саме стає причиною і наслідком у даному випадку: можливо, що люди з подібними проблемами просто частіше вживають солодкі напої, ніж їхні здорові однолітки.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...