Вчені показали відео обертання гарячого юпітера навколо зірки

29 березня 2016 в 14:15

Планета обертається навколо зірки по сильно витягнутій орбіті.

горячий юпитер
Екзопланета наближається на мінімальну відстань до зірки кожні 111 днів
NASA

Вчені з допомогою телескопа Спітцер змогли визначити тривалість доби на гарячому юпітері HD 80606b, який знаходиться на відстані 190 світлових років від Землі і рухається по незвичайній орбіті, яка більше підходить для комети, ніж для планети. Інформація про це, а також візуалізація руху екзопланети були опубліковані на офіційному сайті NASA.

Кожні 111 днів екзопланета наближається на надзвичайно близьку відстань до своєї зірки, а потім віддаляється на дуже велику. У результаті виходить, що під час наближення до зірки одна сторона гарячого юпітера в кілька разів гарячіша, за протилежну. При наближенні до світила одна сторона екзопланети швидко нагрівається до температури 1100 градусів Цельсія.

Читайте також: Астрономи дослідили екзопланету з найбільш ексцентричною орбітою

На думку дослідників, екзопланета знаходиться в процесі міграції від більш широкої орбіти до більш вузької, що характерно для гарячих юпітерів.

Раніше повідомлялося про те, що, на думку вчених, Юпітер "викинув" з Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета відносилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету з Сонячної системи під час близького сходження.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...