В онлайн-магазині Apple App Store вперше виявлено вірус

6 липня 2012 в 10:27
Троян, шкідливе ПЗ Find&Call маскувалося під програму, яка нібито здатна визначити телефонний номер за адресою електронної пошти. Окрім цього, програма обіцяла «безкоштовні дзвінки на домени, email, Skype, соцмережі».
70.jpg
vesti.ru

У каталог онлайн-магазину Apple App Store, незважаючи на жорсткий контроль, вперше проник відомий комп'ютерний вірус, замаскований під програму.

За даними «Лабораторії Касперського», що виявила троян, шкідливе ПЗ Find&Call маскувалося під програму, яка нібито здатна визначити телефонний номер за адресою електронної пошти. Окрім цього, програма обіцяла «безкоштовні дзвінки на домени, email, Skype, соцмережі».

Про підозрілу програму експертам антивірусної компанії повідомив російський оператор стільникового зв'язку «Мегафон». Окрім App Store, Find&Call також виявився і в Google Play - інтернет-магазині для Android-пристроїв, але там подібна подія - зовсім не новина. Дотепер вірус вже видалений з обох каталогів.

Завантажившись на смартфон, Find&Call просила ввести пошту і номер телефону, після чого пропонувала нібито «знайти друзів в адресній книзі». Якщо користувач давав згоду, троян повністю завантажував список контактів на віддалені сервери, а потім розсилав поштовий та SMS-спам.

При цьому антивірусна система одержувача не позначала листи як «сміттєві», оскільки в полі «Від кого»: вказувався реальний номер телефону, пояснив експерт «Лабораторії» Денис Масленніков.

За його словами, Find&Call також може вкрасти аккаунт у поштових сервісах, соціальних мережах і платіжній системі PayPal, якщо користувач введе свої облікові дані на сайті програми.

Читайте також:

Хакери створили мережу шкідливих програм на базі Google Android

Новий комп’ютерний вірус знищує весь папір в офісі

«Лабораторія Касперського» виявила найскладніший вірус

У Facebook виявлено троян, здатний відключати антивіруси

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...