В обчисленнях в умі беруть участь обидві півкулі мозку - вчені

28 січня 2016 в 17:10

Раніше вважалося, що людина оперує цифрами тільки за допомогою правої, "логічної" півкулі мозку.

мозг
В обробці цифр беруть участь обидві півкулі мозку

Вчені заявили про те, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в умі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Результати дослідження вчених були опубліковані в Journal of Neuroscience.

На даний момент обивателі і вчені вважають, що ліва півкуля відповідає за усну і письмову мову, творчі здібності, а права – за "математику" і логічне мислення. Підтвердження цього були знайдені і під час дослідів: так звані зони Брока і Верніке, що відповідають за мову, знаходяться в лівій половині мозку.

Нейрофізіологи з Німеччини під керівництвом Марайке Гротхира на підставі спостережень за роботою мозку двох дюжин праворуких добровольців прийшли до висновку, що здатність уяіляти числа і оперувати ними, яка раніше вважалася функцією виключно правої півкулі, насправді характерна і для лівої половини мозку.

Читайте також: Вчені спростували існування "чоловічого" і "жіночого" мозку

У ході експерименту кожен з добровольців лягав в апарат для функціональної МРТ-діагностики, на внутрішньому екрані якого виводилися цифри, букви і предмети з повсякденного життя. Спостерігаючи за змінами в швидкості кровотоку в 64 різних куточках мозку, вчені намагалися зрозуміти, які області в лівій і правій півкулях активувалися в той момент, коли людина бачила букву або цифру на картинці і читала їх про себе.

Вчені з'ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел — вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які  при цьому ними не були.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...