Український проект літака для польотів на Марсі переміг у конкурсі NASA

Поділитися
Український проект літака для польотів на Марсі переміг у конкурсі NASA © G7 Japan
Інженерам з Києва вдалося завоювати приз глядацьких симпатій з понад більш ніж ста проектів.

Літак української розробки, можливо, коли-небудь з'явиться на Марсі
Літак української розробки, можливо, коли-небудь з'явиться на Марсі

Український проект Mars Hopper - модель літака, який може літати на Марсі - увійшов до списку з шести переможців світового хакатона NASA SpaceApps Challenge, вигравши приз глядацьких симпатій у категорії "Вибір людей", свідчить інформація на офіційному сайті NASA.

Всього в цій категорії фахівцями було попередньо відібрано 128 проектів з більш ніж 1,2 тисячі..

"Mars Hopper, створений на хакатоні в Києві, в Україні - це концептуальний літак, пристосований для дослідження полюсів Марса і їх оточення, використовує сухий лід з поверхні планети як паливо. Mars Hopper вирішує проблему в категорії Jet Set Mars, який передбачав розробку концепції рухомого пристрою, який би дозволив легко і швидко дослідити складний марсіанський рельєф", – йдеться в повідомленні.


Голосування за номінацію завершилося ще 22 травня, проте в NASA ретельно перевіряли всі голоси і можливі махінації. Тепер шість команд-переможців зможуть відвідати запуск NASA на знаменитому космодромі на мисі Канаверал у Флориді.

Однак українські винахідники підкреслюють, що боролися за престиж України, яка вперше бере участь у цьому конкурсі. Один з розробників літака - дизайнер та інженер-механік Олександр Буткалюк повідомив "Українській правді. Життя", що в даний час команда працює над можливістю створення прототипу. Деталі винахідники обіцяли повідомити пізніше. Зараз проект залишається на стадії ідеї та комп'ютерного моделювання.

Раніше повідомлялося про те, що NASA планує побудувати житловий модуль для польотів на Марс. За розрахунками інженерів, розробка модуля обійдеться в 55 мільйонів доларів. Діючий прототип планується створити вже до 2018 року, а в 2020 він буде випробуваний біля Місяця. В реальних умовах польоту на Червону планету модуль буде випробуваний в 2030-х роках.

У той же час, аерокосмічна компанія SpaceX заявила про плани відправити космічний корабель на Марс не пізніше 2018 року. Корабель для марсіанських місій отримав назву "Червоний Дракон" (Red Dragon). У разі успіху місії, SpaceX стала першою комерційною компанією, яка відправила корабель на Марс.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі