Україна увійшла в п'ятірку лідерів з розвитку електрокарів

20 березня в 22:14

Електромобілі займають 4% українського ринку нових машин.

Електрокар BMWi3_2
В Україні бурхливо розвивається ринок електрокарів
Україна зайняла п'яте місце в міжнародному рейтингу за темпами розвитку електромобілів, такі дані дослідження найбільшого незалежного видання про електротранспорт InsideEVs.com.

Таким чином, Україна випередила такі країни, як США, Нідерланди та Японія. Швидше ринок електрокарів розвивається лише в Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаї.

Кожна країна, що взяла участь у дослідженні, отримувала певну кількість балів за кількома критеріями. Серед них – політична підтримка розвитку "зеленого" транспорту, динаміка частки електрокарів на ринку авто, темпи розвитку інфраструктури і так далі. Максимальний бал, який можна було отримати – 100, проте лише дві країни змогли перетнути позначку в 50 балів: Норвегія і Китай.

Головна причина, по якій Україна набрала майже 39 балів і потрапила в п'ятірку лідерів, – швидкий ріст частки електрокарів серед нових автомобілів, куплених в минулому році. За даними InsideEVs.com, електромобілі займають 4% українського ринку нових авто.

Видання підрахувало, що за останній рік цей показник зріс у п'ять разів, а кількість проданих за рік електрокарів перевищило 2 500. При цьому, більшість електромобілів - старі і потрапили в Україну після більш ніж дворічного використання в європейських країнах. Половина з них – марки Nissan Leaf.

"Мотивація цього "українського электромобильного дива" цілком зрозуміла: враховуючи, що вона знаходиться в протистоянні з нафтовою державою Росією, в такій формі втілилося бажання втерти носа Великої Нафти (яке я щиро поділяю)", — пише журналіст InsideEVs.com.

Україна значно випереджає інші країни східної Європи і за темпами розвитку інфраструктури для електрокарів. Тут є як приватні зарядні станції, доступ до яких можливий лише за згодою власника, так і публічні, а також кілька десятків фастчарджеров, в основному китайського виробництва.

Як повідомлялося, продажі електрокарів в Україні за 10 місяців 2016 року склали 1123 автомобілів, що втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року – 401 автомобіль.

За матеріалами: AIN , insideevs ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...