У конкурсі Microsoft Imagine Cup перемогли українські творці рукавички-перекладача

10 липня 2012 в 10:02
Корпорація Microsoft оголосила переможців 10-го щорічного технологічного конкурсу серед студентів Imagine Cup. Вперше в історії проведення цього змагання інтелектів перше місце завоювала українська команда quadSquad, що обійшла у фіналі п'ятьох суперників.
eneblatalk_win.jpg
ko.com.ua

Команда з України перемогла в головному змаганні одного з найбільших у світі міжнародних конкурсів студентських інновацій Microsoft Imagine Cup, який завершився у вівторок у Сіднеї.

Українська команда з Донецька quadSquad розробила систему перекладу жестів, що використовуються глухонімими, у голосові повідомлення. Спеціальна рукавичка, оснащена набором акселерометрів, розпізнає рухи користувача і переводить їх у повідомлення на екрані смартфона або голосові повідомлення.

"Ми дуже раді нашій перемозі і розраховуємо незабаром організувати реально працюючий проект для допомоги німим людям", - розповів РІА Новини учасник команди Максим Осика.

"Спасибі нашим близьким за терпіння, весь цей час, поки ми паяли мікросхеми на кухні", - додає інший програміст команди Антон Степанов.

Друге місце у конкурсі зайняли учасники японської команди Coccolo, які розробили інтелектуальну енергозберігаючу систему для узгодженої роботи світлодіодних ламп в приміщенні.

Третє місце завоювала португальська команда wi-Go з проектом робота-транспортера для полегшення життя інвалідів.

Трійка команд-лідерів отримає призи у 25, 10 і 5000 доларів відповідно.

Хоча студентська команда з Росії вибула зі змагання в ході відбіркового туру у суперфінал, російські учасники не залишилися без нагород. Спеціальну нагороду для наставників отримав ментор і суддя Imagine Cup Андрій Устюжанін з МФТІ.

Крім головного конкурсу в рамках Imagine Cup відбулося також шість тематичних змагань зі створення програм для Windows Phone, Metro-програм для Windows 8, ігор тощо. Загалом у сіднейському фіналі брало участь 106 команд з 75 країн.

Фінал Microsoft Imagine Cup влітку 2013 року вперше відбудеться у Росії. Президент Microsoft Росія Микола Прянишников отримав на сіднейській сцені прапор - символ змагань.

Проведення такого масштабного конкурсу у Санкт-Петербурзі має стимулювати розвиток екосистеми російських хайтек-стартапів, вважають представники Microsoft. У наступному році корпорація також збільшує призовий фонд конкурсу приблизно вдвічі, до 300 000 доларів.

Партнерами Microsoft з проведення міжнародного фіналу конкурсу Imagine Cup 2013 в Росії стали Агентство стратегічних ініціатив та фонд "Сколково".

Imagine Cup - один з найбільших у світі конкурсів студентських інновацій, який з 2003 року щорічно організовується за підтримки Microsoft і низки інших компаній і некомерційних організацій. За десятирічну історію через конкурс пройшли 1,7 мільйона студентів з 190 країн. Учасникам змагання необхідно придумати, як інформаційні технології можуть допомогти у вирішенні складних глобальних проблем сучасності.

На відміну від безлічі інших схожих змагань стартапів, в Imagine Cup бізнес-складова відіграє менш важливу роль, ніж оригінальна ідея та її технічна реалізація. Це полегшує участь в щорічно проведеному Microsoft "технологічному шоу" студентам технічних спеціальностей, часто слабо підкованим в економічних питаннях.

Читайте також:

МВС обмежить доступ користувачів до інтернету

П'яту частину часу в інтернеті користувачі проводять в соціальних мережах

Google позбудеться збиткових сервісів

Вчені придумали спосіб зарядки автомобіля від асфальту

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...