У Києві з'явиться своя Силіконова долина

30 березня 2012 в 08:51
За задумом київської влади, інноваційний парк дозволить IT-фахівцям навчатися, працювати і відпочивати в одному місці.

Київська влада планує у 2012 році почати будівництво інноваційного парку BIONIC Hill. Презентація цього проекту відбулася під час першого Київського інвестиційного форуму, організатором якого виступила столична влада спільно з фондом «Ефективне управління», повідомляє перс-служба КМДА.

Ініціатором створення сучасного парку інформаційних та інших високих технологій є інвестиційно-девелоперський холдинг UDP за підтримки КМДА. Як зазначають організатори форуму, реалізація проекту відповідає завданням ініціативи «Зроблено в Києві» Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

Створення інноваційного парку є частиною концепції кластерного розвитку економіки шляхом створення центрів компетенції у пріоритетних галузях. Так, BIONIC Hill буде розміщений у Святошинському районі Києва на площі 147 га. На його території будуть збудовані центри бізнесу й інкубатори, університет, готелі, спорткомплекс, ТРЦ, житлові будинки, школа і дитячі садки.

У бізнес-центрах BIONIC Hill, які будуть розташовані на майданчику площею понад 225 тис. квадратних метрів, розмістяться українські та зарубіжні компанії, які працюють у сфері високих технологій, а також інкубатори бізнесу, венчурні фонди, відділення банків та інші організації, які будуть надавати сервісну підтримку секторe бізнесу.

«Ми провели попередній аналіз, який показав, що дохід IT-компаній України перевищує 1,5 мільярда доларів США на рік, а експорт їхніх послуг становить 1 мільярд доларів США. При цьому ми спостерігаємо зростання індустрії програмної продукції України на 30-40% на рік. Це дає нам підстави вважати, що проект буде успішним, тим більше, що IT-компанії, зареєстровані у Києві та Київській області, генерують близько 70% доходів цієї індустрії», - зазначив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

За його словами, парк передбачає створення 35 тис. високотехнологічних робочих місць. За попередніми оцінками, завдяки цьому бюджет міста отримуватиме у вигляді податку на доходи фізичних осіб понад півмільярда гривень на рік.

Бізнес-парк буде розвивати такі сучасні напрямки роботи як інформаційні технології, енергозбереження, біотехнології і фармацевтика.

До 2014 року планується завершити будівництво першої черги проекту площею понад 100 тис. квадратних метрів, яка об'єднає центри бізнесу, житло для спеціалістів та супутні служби.

Для зручності киян, зобов'язання забезпечити транспортне сполучення парку бізнесу з іншими районами Києва взяла на себе міська влада.

Читайте також:

Столична влада показала схему лінії метро на Троєщину (фото)

У Київських лікарнях з'явиться Wi-Fi

Целовальник: Генплан Києва передбачає ущільнення житлової забудови - не в селі живемо

Київ визнали найбруднішим містом Європи

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...