Топ Новини

У чотирьох країнах заарештовано 25 активістів Anonymous. У відповідь хакери зламали сайт Інтерполу

29 лютого 2012 в 11:05
Інтерпол продовжує операцію зі знищення хакерського угруповання Anonymous. Загальна теза - віртуальні злочини мають реальні наслідки. До цього моменту арештовано три десятки осіб.

У чотирьох країнах заарештовано 25 учасників хакерського угруповання Anonymous. Затримано громадян Чилі, Аргентини, Колумбії та Іспанії.

«Віртуальні злочини мають реальні наслідки для їхніх виконавців. Інтернет не може розглядатися як простір для розгулу кримінальної активності», - заявив представник міжнародної кримінальної поліції Бернд Росбах.

Після серії арештів сайт Інтерполу було зламано і він деякий час не працював, після чого став функціонувати у попередньому режимі.

Арешти проведено в ході операції під кодовою назвою «Викриття», вони послідували за кібератаками, під час яких постраждали сайти колумбійського міністерства оборони і адміністрації президента, чилійської національної бібліотеки, а також іспанської електричної компанії Endsea.

Заарештованим від 17 до 40 років, у них вилучено понад 250 одиниць мережевого і мобільного устаткування. За даними іспанської поліції, іспанські правоохоронні органи затримали у Мадриді і в Малазі чотирьох осіб. Двох з них, у тому числі неповнолітнього, було пізніше відпущено під заставу.

Один з тих, хто залишається під арештом, імовірно є координатором атак Anonymous в Іспанії та Латинській Америці.

Anonymous - розгалужена і у той же час розрізнена міжнародна мережа онлайн-активістів, які називають себе «інтернет-зборами». Протести Anonymous в основному пов'язані з питаннями свободи слова та непідконтрольності Всесвітньої мережі. Як акції протесту вони часто створюють перешкоди у роботі різних веб-сайтів і служб.

Група отримала широку популярність у кінці 2010 року, коли її учасники організували серію атак на сайти компаній і організацій, які протидіяли діяльності викривального ресурсу WikiLeaks - серед атакованих були сайти PayPal, Visa і MasterСard. Пізніше, за деякими даними, угрупування злилося з хакерами з групи LulzSec.

Цілями «хактивістів» ставали також сайти компаній Sony, Nintendo, PBS, сайт Сенату США, сайт ЦРУ, урядові сайти Бразилії, Мексики, Італії та інші ресурси. У грудні 2011 року Anonymous зламали сайт приватної розвідувально-аналітичної компанії Strategic Forecasting (Stratfor), викравши персональні дані про більш ніж 50 тисяч людей.

У січні 2012 року анонімні месники тимчасово вивели з ладу сайти Мін'юсту США, ФБР, Патентного відомства, асоціацій звукозаписуючих і кіновиробничих компаній RIAA і MPAA, а також музичних лейблів BMI і Universal Music у лічені години після звістки про закриття файлообмінного сайту megaupload.com.

Досі атаки Anonymous та інших подібних груп мали в основному компрометуючий характер, як це було з DDоS-атаками на сайти Visa, Mastercard або Ebay. Однак фахівці кажуть, що точно судити про потужність Anonymous поки складно, зважаючи на розподіленість і непостійний склад учасників.

Нещодавно, наприклад, Anonymous оголосили про операцію Operation Global Blackout, в рамках якої хакери мають намір 31 березня «відключити інтернет». Очевидно, що «заDDоSити» всі 600 млн сайтів у Мережі неможливо фізично, проте атакувати ключові DNS-сервери інтернету, а також ресурси, що відповідають за маршрутизацію, технічно можливо, і, швидше за все, саме це і спробують зробити хакери.

Читайте також

Anonymous будуть атакувати урядові сайти щоп'ятниці


Anonymous заблокували сайт ЦРУ

Росія і Україна — лідери за кількістю DDoS-атак в інтернеті

EX-фактор або Обвалення.gov.ua


Хакери помстилися Саркозі за підтримку обмежень свободи в інтернеті

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...