Топ Новини

У британських аеропортах з'являться відеокамери, які розпізнають брехню по обличчю

15 вересня 2011 в 06:42
У Британії розроблено нову комп'ютеризовану систему, яка здатна розпізнавати в особі людини різні емоції.
aeroport_camera.jpg
blog.tui.ua

Як заявив голова групи розробників професор Хасан Югайл з Бредфордського університету, ця система успішно розрізняє вирази обличчя, які супроводжують правдиві і брехливі висловлювання приблизно у 60% випадків, повідомляє Бі-бі-сі.

Система складається з простої відеокамери, інфрачервоного датчика з високою роздільною здатністю та програмного забезпечення.

На думку експертів, вона зможе виявитися досить корисною у роботі спецслужб. Вона була розроблена вченими з університетів Бредфорда і Аберіствіта у співпраці з Прикордонним агентством Великобританії. Її прем'єра відбулася на фестивалі британської науки, що проходить у Бредфорді.

Ученим вже давно відомо, що емоції відбиваються на обличчі людини мимовільним чином у вигляді тонких рухів лицьових м'язів, положення губ, змін частоти дихання, моргання і ковтання. Навіть набухання кров'яних судин навколо очей супроводжується конкретним емоційном станом.

"Ми звели воєдино всі ці давно відомі дані, а також нещодавні досягнення в обробці інфрачервоних зображень, плюс розроблені нами нові алгоритми розпізнавання", - розповів професор Х.Югайл.

Поки що ця система випробовувалася на добровольцях, а не в реальних ситуаціях. Однак незабаром дослідники збираються встановити її в одному з британських аеропортів. Вона може допомагати працівникам імміграційної служби під час допитів осіб, що викликають підозри.

"У реальних ситуаціях з високим рівнем стресу ми можемо досягти ще більш високого рівня надійності у розпізнаванні брехні, аж до 90%, що наближається до параметрів класичного детектора брехні", - вважає професор Х.Югайл.

Детектор брехні, або поліграф, відомий з початку 1920-х років. Він заснований на фіксуванні змін у фізіологічному стані людини, якій ставлять контрольні питання, наприклад, тиску крові, частоти пульсу, температури. Однак його застосування вимагає стаціонарних умов і пов'язане з низкою технічних труднощів.

 

За матеріалами: Дело
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...