Топ Новини

У Білорусі затримано адміністраторів опозиційних спільнот мережі «ВКонтакте»

30 серпня 2012 в 14:30
Серед затриманих виявилися адміністратори спільноти «Набрид нам цей Лукашенко», в якій налічувалося 37 тисяч користувачів і «Тільки ШОС», в якій було понад 15 тисяч учасників. Місцезнаходження затриманих в даний час невідомо.
vkontakte.jpg
trkterra.ru

У столиці Білорусі Мінську затримано адміністраторів опозиційних спільнот в соціальній мережі «ВКонтакте». Про це повідомляє правозахисний центр «Вясна». На його сайті наводяться імена затриманих - Павло Евтихієв, Роман Протасевич, Андрій Ткачов і Сергій Беспалов. Місцезнаходження затриманих в даний час невідомо.

За інформацією правозахисників, співробітники правоохоронних органів прибули за адресами ще кількох людей, чиї прізвища поки невідомі (деякі з них адміністрували спільноти під чужими іменами).

Серед затриманих виявилися адміністратори спільноти «Набрид нам цей Лукашенко», в якій налічувалося 37 тисяч користувачів і «Тільки ШОС», в якій було понад 15 тисяч учасників.

Також правоохоронців зацікавили керівники спільноти «Ляпис Трубецкой - безкоштовний концерт у Мінську» (в соціальній мережі вона позначена як захід, кількість учасників якого перевищує 30 тисяч осіб). На сторінці спільноти сказано, що коли в ній набереться 100 тисяч осіб, в білоруській столиці відбудеться виступ гурту «Ляпис Трубецкой», лідер якої Сергій Міхалок неодноразово критикував владу республіки. Керівником групи є Роман Протасевич, прізвище якого є у списку затриманих 30 серпня.

Як повідомила мати іншого затриманого - Павла Евтихієва, 30 серпня до неї на роботу прийшли два чоловіки в цивільному і, не представившись, вимагали проїхати додому «у справі її сина». Біля під'їзду на них чекали ще четверо невідомих, які піднялися у квартиру і в присутності жінки допитали Павла. Їх цікавили зв'язки юнака з таким собі Романом, прізвище якого вони не називали (передбачається, що мова йде про Романа Протасевича), а також ставлення молодих людей до інтернет-спільноти «Ляпис Трубецкой - безкоштовний концерт у Мінську» і паролі від неї. Після допиту в квартиру були викликані співробітники Жовтневого РУВД Мінська, які відвезли Евтихієва і його домашній комп'ютер. Ніяких процесуальних документів при цьому не складалося.

Як повідомив один з модераторів спільноти «Набрид нам цей Лукашенко» Сергій Беспалов, за адресою, де він прописаний, сьогодні також проводився обшук. Сам активіст залишився на волі, тому що знаходився в цей час в іншому місці. «Останнім часом ми підтримували кампанію бойкоту (бойкоту майбутніх парламентських виборів), можливо, це також вплинуло на ситуацію», - додав він.

Читайте також:

Всіх іранських чиновників відключать від інтернету

Створено соцмережу для «верхівки» інтернет-спільноти

В Ірані створили раду з нагляду за інтернетом

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...