У світі відзначають 40-річний ювілей першого дзвінка по мобільному телефону

Відео
Поділитися
У світі відзначають 40-річний ювілей першого дзвінка по мобільному телефону Мартін Купер і перший мобільний телефон, який важив більше кілограма © wired.com
Перший мобільний телефон важив більше кілограма і завдовжки був 22 сантиметри, а перша базова станція могла обслуговувати не більше 30 абонентів.

Інженер Мартін Купер 3 квітня 1973 року здійснив перший дзвінок по дослідному зразку мобільного телефону компанії Motorola. Вага телефону становила 1,15 кілограма, а довжина - 22 з половиною сантиметри.

"На одній з вулиць мегаполісу третього квітня 1973 року експерт випробував прототип телефонного апарата мобільного зв'язку. Він подзвонив завідуючому лабораторією прогресивних розробок фірми-конкурента Bell Labs Джоелу Енгелу і повідомив йому про революційне досягнення Motorola", - повідомляв тоді телеканал New York One.

За чотири десятиліття мобільні телефони перейшли у категорію товарів першої необхідності, а Motorola поступилася конкурентам лідируючими позиціями на ринку, і, до того ж, у 2011 році пережила розділення на дві компанії.

Історія винаходу першого стільникового телефону бере свій початок у післявоєнний час, саме тоді компанія AT&T, а точніше дослідницька лабораторія Bell Laboratories, що належала AT&T, вперше виступила з такою ідеєю.

Для 1947 року це була смілива думка, хоча розробники і обмежили себе ідеєю телефону для встановлення виключно в автомобілях. Важив він 30-40 кілограмів (без джерел живлення), і важко було уявити, що хтось готовий тягати таку вагу на собі.

У 1950-ті роки почалася поступова мініатюризація телефонів у машинах, вони стали займати менше місця. Вже на початку 1970-х автомобільні радіотелефони "схудли" і важили всього близько 12-14 кілограмів. При цьому живлення здійснювалося від бортової мережі автомашини.

Перші портативні мобільні пристрої придумав Мартін Купер, інженер компанії Motorola. У 1967 його відділ створив перші портативні рації для поліції Чикаго. Через майже 20 років після початку своєї кар'єри в компанії, Купер усвідомив, що може створити відносно невеликий стільниковий телефон.

Найважче було переконати Федеральну Комісію зі зв'язку (FCC), що приватним компаніям будуть необхідні вільні частоти для впровадження стільникового зв'язку. Було прийнято компромісне рішення - компанія повинна була продемонструвати можливість створення подібних мереж, що складаються з комутаторів і базових станцій - багато приймачів, розподілених по всій зоні покриття мережі.

У спішному порядку почалася підготовка до проведення польових випробувань. Вони відбулися 3 квітня 1973 року на вершині 50-поверхового Alliance Capital Building у Нью-Йорку, де змонтована базова станція. Перший прототип міг обслуговувати не більше 30 абонентів і сполучав їх із наземними лініями зв'язку.

Цей прототип, проте, так і не надійшов у виробництво. На розробку першого серійного стільникового телефону Motorola пішло майже 10 років, і в продажу він з'явився 6 березня 1983 року, а за іншими даними - взагалі 13 жовтня того ж року. Важив він вже 800 грамів і коштував 3,5 тис. доларів.

"Покупців так вразила можливість завжди бути на зв'язку за допомогою портативного телефону, що в чергу на придбання DynaTAC 8000X ставали тисячі людей, - згадує один з розробників телефону Руді Кролопп. - І це незважаючи на значну вартість новинки. У 1983 році сама ідея телефонувати по бездротовому телефону здавалася чимось фантастичним".

У 1980-х роках минулого століття роздрібна ціна мобільного телефону була співвідносна з вартістю автомобіля. Володіння ним, як писала американська преса, було питанням престижу для бізнесменів і символом високого положення в суспільстві для політиків.

Як згадують щасливі власники Motorola DynaTAC 8000Х, що коштував 3995 доларів, "за формою він нагадував цеглу, в один з боків якої була вбудована клавіатура набору номера, а зверху стирчала стаціонарна антена".

В 1984 році, через рік після запуску першої у США комерційної мережі Ameritech Mobile, абонентська база оператора становила 12 тисяч осіб. У 2012 році у світі було продано 1,75 млрд мобільних пристроїв. !zn

Читайте також:

Мобільні телефони вже є у 90% українців

Мобільний телефон здійснює негативний вплив на спілкування між людьми

Кількість мобільних пристроїв з інтернетом незабаром перевищить населення Землі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі